Новини з Австрії

Австрія видала російського чиновника Бориса Мазо прокуратурі Росії

25 березня вдень колишній високопоставлений чиновник Міністерства культури Росії Борис Мазо був екстрадований з Австрії до Росії. Йому пред’являються звинувачення в корупції

Прес-секретар Віденського окружного суду підтвердила російські повідомлення з цього приводу. Борис Мазо, за словами ж адвоката, виданий тільки тому, що у нього є компрометуюча інформація про російські спецслужби.

Російський генеральний прокурор отримав «остаточне рішення» за кілька годин до вильоту рейсу Аерофлоту, який повинен був доставити людину в Москву. Через кілька хвилин після зльоту літака МВС Росії також опублікувало відеозапису, на яких підозрюваний в корупції чиновник сідав на борт в Відень-Швехат.

Російські правоохоронці звинувачують Мазо в отриманні відкатів в зв’язку з ремонтом Ермітажу в Санкт-Петербурзі. Він – колишній директор департаменту управління майном та інвестиційної політики Мінкультури Росії. Фігурант ряду кримінальних справ про розкрадання бюджетних коштів. Його затримали в березні 2016 року в рамках так званої «справи реставраторів». Бориса Мазо звинуватили в розкраданні бюджетних коштів при реставрації об’єктів культурної спадщини. А саме Новодівичого монастиря і Львівського драмтеатру ім. Пушкіна. Так само Іоанно-Предтеченської монастиря і Музею космонавтики в Калузі. На підставі іншого європейського ордера з Іспанії, який був пов’язаний з підозрою у відмиванні грошей з нібито незаконних доходів з Росії, він був тимчасово заарештований восени 2019 року під час лікування в Австрії. Також російська сторона заочно пред’явила Мазо звинувачення в шахрайстві. Колишньому чиновнику, раніше судимому за «справі реставраторів», загрожує на батьківщині до 10 років позбавлення волі.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України