Авторські статті

Власники яких паспортів можуть подорожувати найбільше по світу без віз

Якщо ви хочете подорожувати, то вам потрібен паспорт. З деякими паспортами ви отримуєте особливо велику свободу пересування. Новий рейтинг надає інформацію про найпотужніші паспорти у світі.

Можливість вільно пересуватися світом і без проблем подорожувати практично в будь-яку країну – це привілей, який ми сприймаємо майже як щось само собою зрозуміле. Але така свобода пересування доступна не в кожній країні. Щороку британська консалтингова фірма Henley & Partners обирає найвпливовіший паспорт у світі. “Рейтинг паспортів” заснований на критерії того, у скільки країн власники паспортів можуть в’їжджати без візи. Австрія також перебуває на вершині.

Рейтинг показує, наскільки цінними можуть бути громадянство, хороша соціальна система та свобода подорожей. Сінгапур стає єдиним лідером за кількістю найпотужніших паспортів. Власники цього паспорта можуть в’їжджати до 195 країн без необхідності оформлення візи. Друге місце ділять Німеччина, Італія, Іспанія, Франція та Японія зі 192 безвізовими країнами. Порівняно з останнім рейтингом від січня 2024 року, це на дві країни менше.

Австрійський паспорт залишається одним із найцінніших у світі. У рейтингу він посідає третє місце поряд із Фінляндією, Ірландією, Люксембургом, Нідерландами, Південною Кореєю та Швецією. Громадяни цих країн можуть в’їжджати в 191 країну без візи. Загалом паспорти європейських країн перебувають далеко попереду в міжнародному рейтингу свободи пересування.

Топ-10 найсильніших паспортів:

  • Сінгапур: 195 країн
  • Франція, Німеччина, Італія, Японія, Іспанія: 192
  • Австрія, Фінляндія, Ірландія, Люксембург, Нідерланди, Південна Корея, Швеція: 191
  • Бельгія, Данія, Нова Зеландія, Норвегія, Швейцарія, Велика Британія: 190
  • Австралія, Португалія: 189
  • Греція, Польща: 188
  • Канада, Чехія, Угорщина, Мальта: 187
  • США: 186
  • Естонія, Литва, Об’єднані Арабські Емірати: 185
  • Ісландія, Латвія, Словаччина, Словенія: 184

Згідно з рейтингом, цього року розрив між лідерами та найгіршими показниками більший, ніж будь-коли.

На жаль, є й країни, паспорти яких обмежують своїх власників, а не відкривають перед ними можливості.

Не дивно, що Ірак (31 країна), Сирія (29) та Афганістан (28) посідають три останні місця. Громадянські війни, погана соціальна система і режим Талібану відповідальні за цей негативний баланс.

Повний рейтинг можна подивитися тут

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України