Новини з Австрії

Австрія у разі необхідності посилить коронавірусні обмеження: невакцинованим буде менш комфортніше

Новий антікоронавірусний план Курца і Мюкштейна на осінь

Після консультацій між урядом і главами земель в середу був оприлюднений новий осінній антікоронавірусний план

Маска FFP2 знову замінить захист рота і носа з 15 вересня. Загалом, вступає в силу покроковий план. Він посилить заходи, особливо по відношенню до людей, що не були вакциновані.

По суті, концепція, представлена ​​канцлером Себастьяном Курцем (ÖVP) і міністром охорони здоров’я Вольфгангом Мюкштейном (Зелені), заснована на потужностях відділень інтенсивної терапії. За словами Курца, важливо «захистити нещеплених». Мюкштейн сказав, що вірус розрізняє вакцинованих і невакцинованих людей.

З 15 вересня, або коли заповнюваність складе десять відсотків (200 ліжок для інтенсивної терапії), вимога маски FFP2 буде знову введена всюди, де в даний час потрібен захист рота і носа (магазини і постачальники послуг для повсякденних потреб, громадський транспорт). Також існує рекомендація і іншим роздрібним продавцям про введення FFP2. З іншого боку, нещеплені люди мають нести і там більш ефективні маски.

Крім того, буде посилено контроль за діючими заходами

Відоме «правило 3-G» буде застосовується до заходів від 25 осіб (до сих пір від 100 осіб). Тести на антигени будуть дійсні тільки протягом 24 годин (замість 48 годин), як це вже відбувається у Відні.

Що стосується обов’язку FFP2 для нещеплених людей в торгівлі, Мюкштейн сказав, що він також «прямо» рекомендує вакцинованих людям застосовувати там цей захід. Це повинно вибірково перевірятися поліцією, але акцент зроблено на «особисту відповідальність».

Через сім днів після перевищення 15-відсоткової завантаженості відділень інтенсивної терапії (300 ліжок) «правило 2-G» починає застосовується до нічного гастрономії (і «аналогічним умовам»), а також до заходів без виділених місць. Тобто доступ мають тільки ті, хто був вакцинованим, і ті, хто видужав. Крім того, самотест на антигени більше не годяться як доказ для областей з «правилом 3-G».

Якщо коефіцієнт заповнення становить 20 відсотків (400 ліжок у відділенні інтенсивної терапії), через сім днів вступає в силу подальше посилення. У зонах з «3-G» тест на антиген повністю скасовується. Починаючи з цього значення, тільки більш інформативні тести ПЦР визнаються в місцях «3-G», таких як ресторани, кінотеатри і т. Д.

Після заповнюваності реанімації на 15 відсотків, уряд хоче провести ще один раунд переговорів з губернаторами земель – щоб обговорити подальші заходи, якщо це необхідно. В цілому, точні дати, коли будуть перевищені перші порогові значення, не можуть бути названі, сказав Мюкштейн. Сам він очікує, що другий поріг буде перевищено на початку жовтня.

Курц привів «приклад Данії» – країна повністю відкриється в п’ятницю. Це показує, що можна відкритися повністю, якщо вакциновано достатню кількість людей. «Відповіддю повинна бути вакцинація, а не локдаун», – сказав Курц. «Якщо ви не зробите щеплення, ви заразитеся».

SPÖ розкритикував план уряду: за літо воно нічого не зробило для збільшення прогресу вакцинації. Представлені зараз заходи «занадто запізнілі, занадто нерішучі і недостатньо послідовні».

Різка критика виходить від FPÖ. Лідер партії Герберт кикл назвав заходи «гротескними в усіх відношеннях». Заяви Курца викличуть у населення «презирство», – сказав кикл. Це нагадує «темні часи в історії».

Також була деяка критика з боку NEOS. По суті, плани «занадто сумнівні і нерішучі». Покроковий план, заснований на завантаженості лікарень, занадто складний і заплутаний », – вважає партія. Рекомендація FFP2 для вакцинованих людей і, в той же час, обов’язкова для невакцинованих, «не контролюватиметься персоналом в сфері торгівлі».

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України