Бойові модулі від EOS вже добре себе зарекомендували в Україні, зокрема вони встановлюються на австралійські бойові машини Bushmaster
Джерело: Defence Express
Компанія Electro Optic Systems з Австралії повідомила про укладання другого попереднього контракту на продаж до України бойових модулів для бронетехніки. Загальна вартість угоди становить 41 млн доларів та торкається постачання 50 бойових модулів без уточнення їх назви.
Цей контакт вже є другим, за першим попереднім контрактом, який підписали 3 травня, Україна замовила 100 бойових модулів за 80 млн доларів. Зазначимо, що формулювання про “попередній” контракт означало те, що “тверда” угода буде підписана після успішної демонстрації можливостей продукції EOS та виконання всіх процедур для експорту летального озброєння. Й з огляду на підписання вже другої домовленості випробування за першим контрактом були успішні. Тим паче ЗСУ активно використовують продукцію цієї компанії у реальних бойових діях.
Вартість одного бойового модуля за другою угодою, разом із боєприпасами, запасними частинами та іншими супутніми послугами, становить 820 тисяч доларів, що є аналогічною ціною першого контракту. При цьому компанія продовжує зберігати таємницю щодо назви бойового модуля. Зокрема повідомлення про перший контракт було супроводжено фото нідерландського Boxer з важким бойовим модулем.
На ньому встановлено 30-мм гармату та 40-мм автоматичний гранатомет, а також ПТРК, що відповідає можливостям R800S, але він був виконаний без додаткового бронювання як у R600S.
Друге повідомлення ілюстроване легким бойовим модулем R400S – Mk2 з 30-мм автоматичною гарматою, який встановлюється на бронеавтомобілі, зокрема на JLTV та Bushmaster.
Можливості цього бойового модуля менші лише з огляду на саме озброєння. Цифрова система управління вогнем, яка дозволяє вести автоматичну селекцію цілей, автосупроводження, проводить розрахунки випереджень та похибок з урахуванням атмосферних умов, руху цілі та самої машини у обох модулях однакові.
Тобто відповідь на питання, які саме бойові модулі й для якої техніки здійснила замовлення Україна залишається невідомим. Але важливо те, що постачання цієї зброї заплановано на 2023 та 2024 роки за обома контрактами.