Техно

Австралійська компанія показала лазер з 30-мм гарматою для боротьби з дронами. Фото

Концепція Dazzler передбачає протидію дронам на відстані до 2 км за допомогою лазерної системи, при збереженні основного озброєння у вигляді 30-мм автоматичної гармати

Джерело: Defence Express

Компанія Electro Optic Systems, яка відома в Україні тим, що постачає протидронові зенітні системи Slinger, які призначені для фізичного знищення БПЛА та встановлюються на легку бронетехніку чи навіть ган-траки вперше показала свою нову розробку – бойовий модуль Dazzler.

Dazzler, Новинку було продемонстровано на міжнародній виставці Indo Pacific 2023, яка проходила у Сіднеї, створений на базі бойового модуля R800, поєднує у собі одразу три засоби для знищення цілей – 30-мм автоматичну гармату, 7,62-мм кулемет та лазер потужністю 500 Вт.

Dazzler (фото: EOS)
Dazzler (фото: EOS)

 

І як пише Naval News, ця розробка знаходиться на доволі високій стадії готовності TRL 6 тобто це бета-прототип, який пройшов опосередковані тести (максимальний рівень – TRL 9, початок серійного виробництва). При цьому для досягнення поточного рівня розробник, знадобилось доволі мала кількість часу – близько 8 місяців.

Додавання до 30-мм гармати ще й лазера можливо пояснюється тим, що дальність ефективного зенітного вогню з автоматичної гармати по дрону вважається 800 метрів, водночас лазер дозволяє протидіяти дронам на відстані 2000 метрів. При цьому його задача не знищити, а засліпити електрооптичні системи БПЛА.

Лазер модуля Dazzler (фото: Naval News)
Лазер модуля Dazzler (фото: Naval News)

 

Водночас такий принцип лише протидії – пов’язаний із малою потужністю лазера. Бо, наприклад, зенітний комплекс Guardian на шасі Stryker, який вже тестується у США, використовує для знищення дронів бойовий лазер потужністю 50 кВт.

Також в EOS зазначили, що опрацьовують інтеграцію аналогічного лазера й на менший бойовий модуль – R400 RWS, а згодом можуть це зробити й на найлегший R150S лише з кулеметом та може встановлюватись на багі.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України