Економіка

Австралія може збільшити експорт газу до Європи у разі скорочення поставок Росією

Австралія розглядає можливість додаткових поставок зрідженого природного газу в Європу у разі виникнення дефіциту через можливе вторгнення РФ в Україну

Про це заявив міністр природних та водних ресурсів Австралії Кіт Пітт, повідомляє The Guardian.

«Збільшення експорту газу розглядається після того, як США та Великобританія висловили побоювання щодо залежності від російського газу в контексті можливого вторгнення Росії до України. США заявили, що працюють із союзниками та партнерами з підготовки фінансових санкцій «із серйозними наслідками», якщо президент Росії вирішить вторгнутися в Україну», – нагадує видання.

Міністр ресурсів Австралії Кіт Пітт заявив, що країна є «провідним та надійним світовим експортером ЗПГ» і «готова допомогти з будь-яким запитом щодо подальших постачань».

Раніше Велика Британія також висловила стурбованість залежністю Німеччини від російського газу.

Британський прем’єр-міністр Борис Джонсон сказав, що однією з великих проблем, із якими стикаються при розробці потужного пакету санкцій проти Росії, є «важка залежність, зокрема наших європейських друзів від російського газу».

«Ми повинні ставитися з повагою, але простим фактом є те, що близько 3% постачання газу до Британії надходить із Росії, тоді як близько 36% потреб Німеччини в енергоносіях надходить за рахунок російського газу», – зауважив Джонсон.

Уряд Австралії також закликав до деескалації напруженості та «залишив відчинені двері» для запровадження санкцій проти російських чиновників у разі вторгнення в Україну, додає The Guardian.

Міністр закордонних справ Маріс Пейн описала санкції як «потенційний інструмент», який Австралія та країни-однодумці можуть використати, щоб «висловити дуже серйозне занепокоєння щодо такої агресивної поведінки».

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України