Авторські статті

Авдіївка знаходиться під захистом підрозділу «Ведмедя»

   За рік неоголошеної війни на Донбасі невеличке містечко Авдіївка стало однією з найбільш гарячих точок у зоні проведення антитерористичної операції. За кілька кілометрів від міста розташовані опорні пункти проросійських бойовиків. Попри Мінські домовленості, тут постійно лунають артилерійські обстріли та відбуваються бойові зіткнення з диверсійними групами ворога.

Коли проїжджаєш вулицями містечка, в очі впадають зруйновані артударами противника багатоповерхівки. На перехресті вулиць — наші блокпости.

— У самому місті Авдіївка обстановка більш-менш спокійна, проте передній край постійно зазнає ударів із великокаліберних самохідних артилерійських установок, гаубиць та мінометів, — розповідає офіцер з позивним «Ведмідь» — командир аеромобільно-десантного батальйону 95 окремої аеромобільної бригади, який захищає цей важливий населений пункт. — Ми даємо противнику адекватну відповідь з того озброєння, яке в нас є, згідно з Мінськими домовленостями. Бойовики знають, що тут стоять українські десантники, які готові до будь-якого розвитку подій.

За словами командира підрозділу, на десантників покладені відповідальні завдання з охорони та оборони переднього краю міста, несення служби на стаціонарних та мобільних блокпостах тощо. Окрім цього, вони допомагають підрозділам патрульної служби міліції особливого призначення підтримувати громадський порядок.

Також комбат розповів, що останнім часом часто бувають бойові зіткнення з диверсантами. Проте десантники їх виявляють і вночі за допомогою сучасних тепловізорів та приладів нічного бачення.

Прямуємо на армійському авто до передової позиції «крилатих піхотинців», наприкінці лісосмуги нас зустрічають десантники, які запрошують до свого розташування.

— Сьогодні в нас гаряче, противник б’є із гаубиць, працює ворожий снайпер, — розповідає колишній захисник донецького аеропорту з позивним «Птах». — Це називається снайперський терор, коли йому важко прицілитися з далекої відстані, він починає хаотично обстрілювати наші позиції, тримаючи нас у постійному психологічному напруженні.

Десантники відповіли снайперу з АГСа. Після такої відповіді ворожий снайпер стих, адже нерви в нього не сталеві.

Серед оборонців Авдіївки чимало загартованих у боях воїнів, зокрема, і оборонців донецького аеропорту. У перервах між боями вони допомагають нещодавно призваним десантникам опанувати мінно-підривну справу, знешкоджувати розтяжки, правильно вибирати позиції та навчають інших тонкощів ведення бойових дій у місті.

Того дня ми ще побували й на мобільному блокпості «крилатих піхотинців». За словами воїнів, служба на цьому об’єкті нині проходить відносно спокійно. Десантники перевіряють автомобілі та документи тощо.

— До таких перевірок місцеві ставляться з розумінням, — розповідає десантник Геннадій. — Коли поруч з ними українські десантники, вони почуваються в безпеці. У нас одне спільне бажання: щоб в Україні якнайшвидше запанував мир!

Міністерство оборони України

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України