Авторські статті

Аваков: обмежувальні заходи будуть значно жорсткішими в найближчі дні – це продиктовано необхідністю

Про збитки і компенсації подумаємо і вирішимо пізніше, коли виживаємо

Дорогі українці! Події останніх днів кардинально змінили життя всього суспільства і всього світу.

Світ змінюється і змушує змінитися кожного з нас.

Про це на своїй сторінці у фейсбук повідомив міністр МВС Арсен Аваков.

Ця та ситуація, яка змінює звичний ритм життя, вибиває з накатаній колії, сіє страх, невпевненість і паніку. І кожен з нас стурбований тим, що ж буде далі і коли це все закінчиться.

Страх вбиває розум – я сто раз повторюю цю класичну фразу з фантастичного шедевра Френка Герберта «Дюна».

Страх вбиває розум – і тому не варто боятися – потрібно подивитися страху в очі. Тверезим розумом, робити те, що повинен! Потім будемо згадувати цей непростий час і боятися заднім числом. Зараз – думати і робити! Чинити так, як вимагають обставини.

Я твердо вірю, що ми впораємося з цим завданням, якщо дійсно КОЖЕН ІЗ НАС поставиться до цього серйозно. Кожен на своєму місці – від пенсіонера і студента – до міністра і президента.

Ми повинні берегти один одного! Ми повинні зменшити ризик зараження однієї людини іншою, наскільки це можливо.

МЕДИКИ! Піклуватися про них зараз – допомогти їм у чому можливо – найперша і головна задача влади і кожного громадянина.

Для подолання виниклої надзвичайної ситуації – по суті війни – медики наші головні воїни. Їх потрібно берегти, їм потрібно допомагати – їх потрібно забезпечити всім необхідним.

Досвід усіх країн, що борються з коронавірусів показує – сама атакують на стійкість система – медицина.

Другі за важливістю бійці на цій війні (знову ж світовий досвід) – ПОЛІЦЕЙСЬКІ, НАЦГВАРДЕЙЦИ, РЯТУВАЛЬНИКИ, ПРИКОРДОННИКИ. На них порядок, роз’яснення, допомога медикам – У ВСІХ СИТУАЦІЯХ – від затримання мародерів -до покупки продуктів старим.

Я вдячний кожному медику і правоохоронцю. Ви зараз, практично, на передовій. Саме ви боретеся за наші життя! ВИ творите велику справу, І Я ДЯКУЮ ВАМ ЗА ЦЕ ВІД УСЬОГО СЕРЦЯ! За те, що ви вже робите – але більше за те, ЩО ВАМ МАЄ ВИТРИМАТИ !.

НА ЖАЛЬ – самі великі випробування ще попереду.

Концентрація, компетентність і чіткість – ось що від вас зараз вимагає борг.

Люди до кінця ще не зрозуміли ситуації .. багато чіпляються за колишні звички і голосно обурюються незручністю .. хизуються непокорою .. збігають від лікарів .. Такий час, в якому ми зараз опинилися ..

Кожен повинен зробити свою роботу, незалежно від того, що думають про це деякі люди в тих чи інших життєвих ситуаціях, емоціях або які не володіють повнотою інформації ..

У країні вже введені обмежувальні заходи. ВОНИ будуть значно жорсткішими в найближчі дні – це продиктовано необхідністю! Це потрібно робити!

По всьому світі обмеження і криза – всюди, як і у нас немає масок і респіраторів – і в США і в ЄВРОПІ – паніка захопила величезні простори світу. Немає тестів, немає апаратів штучної вентиляції легенів.

Провідні економіки світу і кращі системи охорони здоров’я виявилися не готові до атаки вірусу. Це факт.

У нас ситуація з цим така ж погана. Це треба чесно говорити. І дива завтра не відбудеться. Засоби захисту та тести привозяться і закуповуються – в умовах жорстокої конкуренції у всьому світі наші агенти купують і засоби захисту та компоненти. Робимо це і в Україні. Всі, хто цим займаються – сконцентровані і навантажені роботою 24 \ 7.

Потрібен час! Ситуація буде змінюватися, ми будемо насичувати систему всім необхідним – але потрібен час!

Потрібно виграти час, що б зараз не піддавалися хвороби якомога більше українців.

Щодня не позамежного напруги нашої перехідної, хромаючої медичної системи – важливий !!!

І тому – ТОТАЛЬНИЙ ПОВНИЙ КАРАНТИН – моя позиція, про яку хочу просити кожного з Вас і буду наполягати на ньому, згідно з моїми повноваженнями в органах влади.

На даний момент в країні повинен працювати тільки критично необхідні суб’єкти господарювання, незалежно від форм власності!

Підприємства критичної промислової інфраструктури – інші повинні бути закриті і люди повинні бути вдома на карантині. НЕ ЗВІЛЬНЕНІ, НЕ ВІДПРАВЛЕНІ ЗА СВІЙ РАХУНОК – на карантині !!!! – про збитки і компенсації подумаємо і вирішимо пізніше, коли вживаємо!

Повинна бути проведена мобілізація ресурсів підприємств, організацій і установ та здійснено переорієнтацію окремих підприємств на виробництво необхідної продукції, такої як медпрепарати, обладнання.

Людям не виходити з дому, крім крайньої необхідності – це повинно стати жорстким правилом в найближчі дні! Заради тисяч і тисяч життів!

Уряд, президентський штаб готує такі варіанти для вирішення. Моя позиція зробити це якомога раніше.

Зараз немає жорсткого обмеження на переміщення громадян і штрафів за порушення цього обмеження, як в інших країнах. Але для подолання поширення коронавірусу прошу поставитися відповідально керівників компаній і підприємств, які не є критично важливими і перевести працівників в віддалений режим роботи і режим карантину.

Громадським транспортом зараз повинні користуватися медики, військові, правоохоронці, аптекарі, рятувальники, продавці продуктових магазинів.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України