Техно

Атака на Київстар: коли почне працювати мобільний зв’язок та інтернет

У СБУ заявили, що 13 грудня, можливо, вже буде відновлено фіксований інтернет для домогосподарств, мобільний зв’язок та інтернет.

Кіберфахівці Служби безпеки України та фахівці “Київстару” у взаємодії з іншими державними органами продовжують роботи з відновлення мережі після вчорашньої атаки хакерів. Як повідомив прес-центр СБУ, за попередніми розрахунками, 13 грудня планується відновити фіксований інтернет для домогосподарств, а також розпочати запуск мобільного зв’язку та інтернету.

У спецслужбі заявили, що цифровій інфраструктурі “Київстару” було завдано критичних ушкоджень, тому відновлення всіх послуг з дотриманням необхідних протоколів безпеки потребує часу.

“Відповідальність за атаку вже взяло на себе одне з російських псевдохакерських угруповань. Воно є хакерським підрозділом Головного управління Генштабу Збройних сил РФ (відомішого як ГРУ), який таким чином публічно легалізує результати своєї злочинної діяльності. СБУ продовжує документувати кібератаку РФ з цивільної інфраструктури України як черговий військовий злочин рашистів”, – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, вранці 12 грудня було здійснено хакерську атаку на мобільного оператора Київстар.

Деякі технічні проблеми виникли і в роботі програм Vodafone і Lifecell.

Водночас частина обладнання – POS-термінали, банкомати та термінали самообслуговування – працює на картах Київстару, а тому тимчасово не функціонувала.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України