Астрономи розповіли про наслідки зростання активності Сонця в 2019 році

Сьогодні світило перебуває в нижчій точці 11-річного циклу, а вже через півроку нині формуються магнітні поля прорвуться на поверхню і проявлятися аномальними температурами і магнітними бурями, попереджають вчені.

Астрономи з лабораторії рентгенівської астрономії Сонця Фізичного інституту ім. Лебедєва РАН (ФІАН) розповіли про наслідки зростання активності Сонця в 2019 році. За словами вчених, зараз Світило перебуває в самій спокійній фазі, а під його зовнішньою оболонкою тільки формуються перші магнітні поля нового циклу. Зовсім скоро вони прорвуться на поверхню зірки, після чого можна буде зробити висновки про сценарії майбутнього циклу реалізується. Фахівці з великою часткою ймовірності вважають, що Землю чекає аномально спекотне літо, потужні і часті магнітні бурі, проте зберігається маленька ймовірність настання чергового малого льодовикового періоду.

Про існування циклічності Сонця відомо з середини XIX століття. В середньому, один цикл триває 11 років, однак іноді його тривалість варіює. Судячи по вимірам рентгенівського випромінювання з поверхні Сонця, її стан у даний момент збігається з шаблонами найнижчої точки циклу. На це вказує також зниження числа спалахів – якщо в 2016 році їх зареєстрували 286, то в нинішньому році відбулося лише 13. Зазвичай між мінімальною точкою і качаном активності проходити від 6 до 12 місяців, а тому зростання сонячної активності очікують у іншому півріччі 2019 року.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

nineteen − 9 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh