Сьогодні світило перебуває в нижчій точці 11-річного циклу, а вже через півроку нині формуються магнітні поля прорвуться на поверхню і проявлятися аномальними температурами і магнітними бурями, попереджають вчені.
Астрономи з лабораторії рентгенівської астрономії Сонця Фізичного інституту ім. Лебедєва РАН (ФІАН) розповіли про наслідки зростання активності Сонця в 2019 році. За словами вчених, зараз Світило перебуває в самій спокійній фазі, а під його зовнішньою оболонкою тільки формуються перші магнітні поля нового циклу. Зовсім скоро вони прорвуться на поверхню зірки, після чого можна буде зробити висновки про сценарії майбутнього циклу реалізується. Фахівці з великою часткою ймовірності вважають, що Землю чекає аномально спекотне літо, потужні і часті магнітні бурі, проте зберігається маленька ймовірність настання чергового малого льодовикового періоду.
Про існування циклічності Сонця відомо з середини XIX століття. В середньому, один цикл триває 11 років, однак іноді його тривалість варіює. Судячи по вимірам рентгенівського випромінювання з поверхні Сонця, її стан у даний момент збігається з шаблонами найнижчої точки циклу. На це вказує також зниження числа спалахів – якщо в 2016 році їх зареєстрували 286, то в нинішньому році відбулося лише 13. Зазвичай між мінімальною точкою і качаном активності проходити від 6 до 12 місяців, а тому зростання сонячної активності очікують у іншому півріччі 2019 року.