Авторські статті

Артилеристи в зоні АТО тримають порох сухим. Фото

   Україна неухильно дотримується Мінських домовленостей щодо відведення від лінії розмежування важкого озброєння та артилерійських систем калібру більше 100 міліметрів. Разом з тим артилеристи перемістившись на визначені відстані продовжують заходи бойової підготовки і вдосконалюють практичні навички на своїх нових місцях дислокації. Зокрема, воїни-артилеристи окремої механізованої бригади вдень і вночі, в умовах наближених до бойових, гартують свій професіоналізм та майстерність.

— Не можна недооцінювати ворога. Ми розуміємо, що це серйозний противник з сучаснішим озброєнням та військовою технікою російського виробництва, тому і підготовка у нас теж серйозна, — зазначив офіцер-артилерист з позивним «Апостол».

Цього дня одразу декілька підрозділів проводили заняття у полі. Зокрема, протитанкова артилерійська батарея разом з рухомим загоном загородження відпрацьовувала спільні дії з відбиття наступу бронегрупи противника. Воїни-артилеристи озброєні 100-міліметровими гарматами МТ-12 «Рапіра» проводили бойове злагодження у складі номерів обслуг, а фахівці-інженери на гусеничних мінних загороджувачах ГМЗ-2 ставили міни.

— Злагоджені та професійні дії дозволять у разі потреби наростити потужність нашої оборони на танконебезпечному напрямку, — розповів «Апостол».

На іншому місці тренувалася батарея 2С1 «Гвоздика». Як зазначив тимчасово виконуючий обов’язки командира дивізіону, батарея здатна накрити площу 300 на 200 м. Загалом дивізіон було сформовано у листопаді минулого року. 95% його особового складу це військовослужбовці призвані по мобілізації. А головне більшість з них мають вже солідний бойовий досвід. Перевірені в боях за Донецький аеропорт та Дебальцеве.

— Професійний рівень особового складу досить високий. Дивізіон, за потреби, здатний висунутися у визначений район за лічені години. Та й вогневі удари ми наносимо влучно, — зазнчиає офіцер.

«Батьківщина у нас одна і ми її нікому не віддамо. Ні клаптику цієї землі, так само як 300 — 400 років тому козаки не віддавали цей степ, так само і ми не віддамо його», — кажуть артилеристи українського війська.

Віталій Стечишин, із зони АТО.

Міністерство оборони України

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України