Авторські статтіНовини

На сьогоднішній день половину робіт з інженерно-технічного облаштування україно-російського кордону вже виконано – Аваков

В бюджеті закладено поетапний розвиток програми з інженерно-технічного облаштування кордону. Завершуючи роботи в Харківській області, вони будуть продовжуватися в Сумській та Луганській областях, де вже виконано 20% робіт.

В бюджеті закладено поетапний розвиток програми з інженерно-технічного облаштування кордону. Завершуючи роботи в Харківській області, вони будуть продовжуватися в Сумській та Луганській областях, де вже виконано 20% робіт.

На сьогоднішній день майже 47% робіт з інженерно-технічного облаштування україно-російського кордону вже виконано. Про це заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков під час перевірки харківської ділянки кордону.

«Ми сьогодні на одному з опорних пунктів, які обладнані вздовж кордону. Таких опорних пунктів – 40, рівень та якість інженерних споруд яких досить високий. І функціонал вздовж кордону не тільки загорожа з проволокою, тут найголовніше – інтелектуальна компонента та реагування. Загальна ділянка спільного з Росією кордону складає 2,3 тисячі кілометрів, з яких обладнано майже 47%», – сказав Арсен Аваков.

Міністр внутрішніх справ додав, що в бюджеті закладений поетапний розвиток цього проекту: «Завершуючи облаштування кордону в Харківській області ми переходимо на наступну ділянку. Окремо хочу сказати, якщо хоча б половина грошей, які було витрачено на дискредитацію цього проекту, була витрачена на сам проект, ми б вже були на середині Луганської області».

За словами Голови Державної прикордонної служби України Петра Цигикала, інженерне облаштування кордону на сьогодні є одним із головних завдань прикордонного відомства: «Це значно спрощує охорону державного кордону, зменшує кількість прикордонних нарядів безпосередньо на кордоні, а також це дуже ефективно. Харківська ділянка практично завершена. Тут протиправна діяльність зведена майже до нуля. Але ми маємо прискорити темпи, щоб досягти таких результатів і на інших ділянках кордону з Росією».

Крім того, очільник Держприкордонслужби зазначив, що ефективність прикордонної служби за останні два роки на Харківщині збільшилася в рази. «Наприклад, затримано 11 груп нелегальних мігрантів з організаторами, в 2,5 рази зменшилася кількість злочинів», – зазначив Петро Цигикал.

За його словами була значно збільшена щільність охорони державного кордону: «Ми створили відділення прикордонної служби, які нараховують близько 30 осіб, і практично перекривають кордон – 2 прикордонника на 1 кілометр. Раніше без інженерних споруд це було б не можливо».

Також він зазначив, що у зв’язку з тим, що в 2015-2017 роках було недофінансування проекту, його продовжено до 2021 року. В бюджеті на 2019 рік вже закладено 400 млн гривень, але очільник прикордонного відомства сподівається на додаткове фінансування.

В 2015 році було затверджено план інженерно-технічного облаштування державного кордону згідно з яким створювалась система охорони державного кордону. До системи включаються інженерні споруди вздовж державного кордону, облаштування опорних пунктів, розгортання нових підрозділів, придбання нової техніки, розгортання комплексів відеоконтролю та сигналізації.

Роботи на Харківщині роботи з інженерно-технічного облаштування практично завершені, а на території Луганської та Сумської областей тривають. У Харківській області залишилось обладнати менше 20 кілометрів, а саме  дообладнати загородженням із спіралі типу «Єгоза», а також розгорнути 5 комплексів відеоконтролю та сигналізації.

Арсен Аваков і Петро Цигикал перевірили інженерне облаштування кордону в Харківській областіАрсен Аваков і Петро Цигикал перевірили інженерне облаштування кордону в Харківській областіАрсен Аваков і Петро Цигикал перевірили інженерне облаштування кордону в Харківській областіАрсен Аваков і Петро Цигикал перевірили інженерне облаштування кордону в Харківській областіАрсен Аваков і Петро Цигикал перевірили інженерне облаштування кордону в Харківській областіАрсен Аваков і Петро Цигикал перевірили інженерне облаштування кордону в Харківській областіАрсен Аваков і Петро Цигикал перевірили інженерне облаштування кордону в Харківській областіАрсен Аваков і Петро Цигикал перевірили інженерне облаштування кордону в Харківській областіАрсен Аваков і Петро Цигикал перевірили інженерне облаштування кордону в Харківській областіАрсен Аваков і Петро Цигикал перевірили інженерне облаштування кордону в Харківській областіАрсен Аваков і Петро Цигикал перевірили інженерне облаштування кордону в Харківській області

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

two × four =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.