ЄС|NATO

Армія США екстрено розробляє переносний РЕБ

Розгортання нового компоненту РЕБ в армії США на нижньому піхотному рівні відбудеться з коліс у стислі строки та по всіх бойових бригадах

Джерело: Defence ExpressDefense One

Реалії сучасної війни довели величезну важливість засобів радіоелектронної боротьби та їм мініатюризацію, показавши, що одними потужними комплексами на рухомому шасі обійтись не вийде. Тому ще у 2023 році Пентагон запустив 120-денне масштабне польове дослідження присвячене цьому.

Його деталі так й залишилось секретними, але стали відомі практичні кроки – постачання у стислі строки до армії США носимих комплексів РЕБ. На першому етапі, ці зразки мають бути доставлені на основні тренувальні бази армії, а потім у кожну бойову бригаду сухопутних військ, де вони будуть слугувати для навчання особового складу.

Армія США екстрено вкладається у носимий РЕБ: строк шість місяців

Часові межі першого етапу, як пише Defense One, визначені у пів року та визначені основним пріоритетом Cyber Center of Excellence – Кіберцентром передового досвіду, що входить в армійську структуру та спеціалізується на навчанні фахівців та модернізації систем зв’язку та комунікації.

Яка сама система буде постачатися до війська невідома, але окреслено, що з носимим комплексом, який вміщується у рюкзак, буде працювати два бійці.

Зазначимо, що в англійській термінології питання радіоелектронної боротьби та радіоелектронної розвідки об’єднані у єдиний термін – electronic warfare. Тому задачею операторів такого носимого комплексу буде, як аналіз радіоспектра з метою виявлення загроз, так, вочевидь, й створення перешкод.

Армія США екстрено вкладається у носимий РЕБ: строк шість місяців

Доволі цікавим є те, що розгортання таких засобів РЕБ в армії США дійсно відбувається з коліс, а строки нововведення для такої структури, як армія США доволі стислі. Більше того, масове виробництво та насичення ними бригад буде відбуватися вже паралельно з навчанням та інтеграцію нових можливостей на нижчому піхотному рівні паралельно.

Також слід зазначити, що сам комплекс з цих заходів міг стартувати ще раніше, але це нова оборонна програма, фінансування якої було закладено на 2024 американських фінансовий рік, що стартував у жовтні. Але у США лише 23 березня парламентарі змогли узгодити бюджет Пентагону.

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України