Війна рф проти України

Армія РФ має понад 110 літаків Ан-26, запчастини до яких може надати Китай

Формально це може виглядати як поставка критичних комплектуючих для цивільних літаків у віддалених районах Росії

Джерело: Defence Express

Рашистська “Росавиация” заявила, що розглядає варіант налагодити співпрацю з китайськими компаніями, щоб вирішити проблему з комплектуючими для парку літаків Ан-24 та Ан-26, які не виготовляються вже понад 30 років.

Росіяни сподіваються, що в китайців точно мають бути хоч деякі агрегати до таких літаків, навіть якщо їх поставка може відбуватись лише із прямого дозволу регулюючих органів КНР. Але при цьому все рівно лишатиметься проблема із силовими установками, бо наприклад китайські MA60 як вдосконалена копія радянського Ан-24 були розраховані на двигуни Pratt & Whitney PW127, доступ до яких росіянам заборонений через санкції Заходу.

Китайський MA60, ілюстративне зображення з відкритих джерел
Китайський MA60, ілюстративне зображення з відкритих джерел

 

Цілком можливо, що в цій історії рашисти насправді хочуть відкрити новий канал поставки комплектуючих подвійного призначення, які можна буде використати зокрема для військово-транспортної авіації армії РФ, в розпорядженні якої згідно з Military Balance 2022 “на папері” лишається 113 літаків типу Ан-26. Бо з іншої сторони, Росія справді має проблеми із станом флоту цивільних Ан-24 і Ан-26.

На лютий 2022 року російські авіакомпанії мали в своєму складі загалом 100 літаків типів Ан-24 та Ан-26 для регіональних перевезень. До початку минулого року справність цього флоту підтримувала зокрема робота 412-го заводу цивільної авіації в Ростові, потужності якого дозволяли ремонтувати зокрема до 60 двигунів на рік. Але в квітні 2022 року власник цього підприємства аграрний олігарх Іван Саввіді вирішив просто закрити виробництво, а сам завод перепрофілювати під ринок для торгівлі агропродукції.

Цивільний російський Ан-26, ілюстративне фото довоєнних часів
Цивільний російський Ан-26, ілюстративне фото довоєнних часів

 

Після цього в РФ залишилось лише одне підприємство, яке б могло на себе брати обслуговування літаків Ан-24 і Ан-26 – “Арамильский авиационный ремонтный завод” зі складу корпорації “Ростех”, котре якщо і брало замовлення від цивільних компаній, то хіба що “за остаточним принципом”, бов першу чергу виконує замовлення Міноборони РФ.

Але описана вище проблема з дефіцитом виробничих потужностей заодно може означати зокрема, що в рашистів може не вистачати комплектуючих і на весь флот літаків Ан-26 в строю транспортної авіації “ВКС РФ”. Тим більш, що перспективі по заміні цим літакам у вигляді чергового “аналоговнєта” Ил-112 досі є “туманними”.

Китайський Y-7, ілюстративне зображення з відкритих джерел
Китайський Y-7, ілюстративне зображення з відкритих джерел

 

Але тут питання, чи є насправді у самого Китаю необхідні потужності, а головне – прямий інтерес давати росіянам комплектуючі, які можна використати на Ан-24 чи Ан-26.

За даними The Military Balance 2022, транспортна авіація НВАК має лише 41 літак типу Y-7 (ліцензійна копія Ан-26). А загальний обсяг виробництва згаданого вище MA60 навряд чи перевищив 100 одиниць за декілька років, бо цей літак створювався спеціально як експортний для країн Азії та Африки, в яких нема проблем по доступу до комплектуючих західного зразка через відсутність санкцій як таких.

Армія РФ має понад 110 літаків Ан-26, запчастини до яких можуть попросити в Китаю

Ан-26 військово-транспортної авіації “ВКС РФ”, ілюстративне зображення з відкритих джерел

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України