Водночас сам факт того, що армія РФ будує протитанкову оборону з гармат доволі сильно говорить про певний брак ПТРК
Джерело: Defence Express
Армія РФ активно потягла на фронт протитанкові гармати МТ-12 “Рапира” та її попередню версію Т-12, яка відрізняється іншим лафетом. Кадри з їх активним перекиданням були помічені наприкінці березня й одним з їх вірогідних засобів використання було саме у ролі посилення протитанкової оборони.
Але бійці 40-ої окремої артилерійської бригади імені Великого князя Вітовта, які діяли спільно з 10-ї окремою гірсько-штурмовою бригадою “Едельвейс”, показали чим саме завершуються такі спроби. Лише на одному відео зафіксовано ураження одразу чотирьох таких гармат, а також двох вантажівок із боєприпасами.
Загалом ситуація доволі прогнозована, бо протитанкові гармати й почали знімати з озброєння ще у СРСР через те, що вони вже не могли ефективно виконувати свою голову роль – занадто помітні для противника, у порівнянні із переносним протитанковим ракетним комплексом, а також маломаневрені.
Й у ситуації, коли ЗСУ можуть виявляти з БПЛА позиції протитанкових гармат, то все це завершується саме таким чином – артударом та знищенням противника. При цьому у випадку побудови протитанкової оборони на МТ-12 ворог змушений їх підтягувати на передній край.
Ситуація дещо інша у випадку застосування МТ-12 для стрільби з закритих позицій, але й у цьому випадку мова йде про їх розміщення доволі близько від “нуля”, бо максимальна дальність стрільби становить до 8 км.
Водночас на відео перші дві гармати знаходились саме на протитанкових позиціях у лісосмузі. Якби вони призначались для ведення вогню із закритих позицій, то їх логічніше було розмістити за дорогою за насипом.
А це вже означає, що армія РФ дійсно відчуває брак у сучасних засобах протитанкової оборони й застосовує МТ-12 й за своїм оригінальним призначенням.
На користь цього також можливо додати й доволі дивний пропагандистській сюжет у якому рашисти розповідали, що боротися з танками готують “мисливців на Leopard” – снайперів та кулеметників, а також пари гранатометників з РПГ-7, які мають уразити танк двома пострілами в одну й ту саму зону.