Війна рф проти України

Армія США обрала фіналістів конкурсу на бойовий наземний дрон SMET, яких замовлять понад 2000 одиниць

У конкурсі на створення роботизованої платформи за програмою SMET Increment II буде змагатися Rheinmetall та HDT Expeditionary Systems

Джерело: Defence Express

Сухопутні війська США оголосили про обрання двох фіналістів на розробку наземного дрона за програмою SMET (Small Multipurpose Equipment Transport) Increment II. Ними стали Rheinmetall, яка діє через свій американський філіал та вже виключно американська HDT Expeditionary Systems.

Обидві компанії мають створити роботизовану платформу, яка буде здатна перевозити 2000 фунтів (907 кг). Загалом має бути вироблено по 8 прототипів, на що фіналісти отримали по 22 млн доларів, що має частково компенсувати витрати на розробку. Остаточні випробування яких мають пройти наприкінці 2027 року. А головна винагорода – контракт на виробництво свого дрона із попередньою потребою у 2195 одиниць.

Армія США обрала фіналістів конкурсу на бойовий наземний дрон SMET, яких замовлять понад 2000 одиниць

Mission Master SP від Rheinmetal

Варто додати, що Rheinmetall та HDT обійшли пропозиції General Dynamics Land Systems, Teledyne FLIR, а також союзу американської Anduril та корейської Hanwha. При цьому це сталось попри те, що General Dynamics Land Systems у 2019 році виграла попередній конкурс на постачання легшої платформи MUTT у кількості 624 одиниць.

Наразі вимоги до SMET Increment II, відповідно до інформації оприлюдненої Defense News, доволі розмиті, якщо звісно не враховувати вимогу щодо вантажності. Зокрема зазначається, що новий наземний дрон повинен мати високу енергетичну потужність, тихо працювати й мати завадостійку стільникову мережу зв’язку, бути модульним та побудованим на відкритій архітектурі для подальшої дешевої та легкої модернізації.

Армія США обрала фіналістів конкурсу на бойовий наземний дрон SMET, яких замовлять понад 2000 одиниць

Hunter WOLF від HDT

З боку Defense Express зазначимо, що попри більшу медійністьбойових платформ з озброєння, які призначені для завдання ударів, в армії США, в першу чергу, зазначають про потребу у цих дронах для зменшення навантаження на бійця. Тобто саме такі дрони мають взяти на себе роль перевезення амуніції, боєприпасів, важкого озброєння.

Хоча звісно ніхто не заважає встановлювати на такі платформи бойові модулі із відповідним оснащенням, включно із кулеметами, або протитанковими ракетами. Ще одна їх роль – евакуація поранених. Водночас у США поки не розмірковують над важкими роботизованими платформами, надаючи перевагу високій мобільності, саме тому такі дрони мають бути у габаритах, які дозволять їх транспортування у транспортному вертольоті CH-47 Chinook та на зовнішній підвісці інших гелікоптерів.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України