Загарбники знайшли імпровізований засіб ППО, яким намагатимуться протидіяти ударним безпілотникам України
Джерело: Defence Express
Російські пропагандистські “ЗМІ” заявляють, що в складі “ВКС РФ” почалось сформування “спеціальних вертолітних підрозділів” на Ми-28, які призначені перехоплювати українські БПЛА в повітряному просторі РФ та уже начебто почали своє бойове чергування.
Штатну структуру таких підрозділів, їх розміщення та кількість виділених під це завдання гелікоптерів Ми-28 ворожі пропагандистські ресурси не наводять. Натомість стверджують, що сам по собі Ми-28 має цілком прийнятні характеристики, щоб виконувати атаки на наші дрони.
Наприклад, крейсерська швидкість польоту цих ударних вертольотів складає 265 км/год, в той час як швидкість безпілотників начебто не перевищує показник в 200 км/год, а бортова апаратура цих гвинтокрилих машин дозволяє атакувати повітряні цілі не тільки 30-мм гарматою, але й керованими ракетами з інфрачервоною ГСН також.
The Military Balance 2023 вказує, що в строю армії РФ досі може бути понад 80 гелікоптерів Ми-28Н та 13 навчально-бойових Ми-28УБ. Тут можемо припускати, що значна частина з цих машин тепер може бути залучена саме для завдань по перехопленню наших безпілотників у небі над РФ. Тим більш, що самі російські пропагандисти нарікають на те, що Ми-28Н показав свою неефективність при спробах застосування керованих ракет “Вихрь” у війні проти України, головним чином – через недоліки бортової апаратури.
Водночас, у розпорядженні ЗС РФ також може бути понад 10 новітніх Ми-28НМ, котрі якраз є особливо небезпечними для ЗСУ через свою можливість застосовувати далекобійні ракети ЛМУР з дальністю стрільби в діапазоні 10-15 кілометрів. І тут логічно припустити, що самі такі ударні вертольоти окупанти будуть і далі використовувати у їх базовій ролі, замість ролі “нічних винищувачів” українських БПЛА.
До цього уже фіксувались спроби росіян використовувати Ми-28 в якості “перехоплювачів” наших безпілотників. Зокрема, Головне управління розвідки майже тиждень назад повідомляло про те, що за один із дронів ЗСУ біля мису Тарханкут в тимчасово окупованому Криму ганялось аж два російські Ми-28 та один літак, але ці атаки зазнали невдачі.
Також раніше Defense Express розповідав про те, що ворожий Ка-52 ледь втік від FPV-дрона-камікадзе ЗСУ, але це тільки початок.