Духовне

Архієпископ Парижа: прийшов час зробити вибір між культом смерті і життям

Світ переживає зараз момент істини, і віруючим настав час зробити вибір між культом насильства і смерті і вірою в життя і благочестя. Таку думку висловив архієпископ Парижа Андре Вен-Труа, коментуючи напад ісламістів на церкву в Нормандії.

«У цей момент істини, який ми переживаємо, важливо визначитися з тим, в якого Бога ми віруємо. Чи віруємо ми в Бога смерті чи в Бога життя; віримо, що Бог радіє смерті людей і винагороджує тих, хто їх вбиває; чи ж ми віримо в Бога, який хоче дати життя людині і підтримати тих, хто бореться за людське життя? Це суттєва проблема, оскільки саме на цьому виборі на користь культури смерті, нігілізму, грунтується вся пропаганда, яка веде деяких молодих людей до самопожертви, оскільки вони сподіваються отримати нагороду за вбивство сусіда», – сказав він за підсумками наради релігійних лідерів Франції в Єлисейському палаці.

Одночасно монсеньйор Вен-Труа застеріг віруючих від необдуманої реакції на агресію з боку радикалів і закликав зберігати вірність християнським вченням про миротворчість. «Важливо не втрачати почуття віри. Віра людей у Христа не робить з них бойовиків або активістів, вона робить їх людьми миру, злагоди і любові. Ці завдання вимагають зусиль, щоб подолати спонтанну реакцію, побороти ненависть, яка зароджується в серці, і стати справжніми будівельниками миру на землі», – підкреслив священнослужитель.

Паризький архієпископ також закликав представників усіх релігійних громад Франції в нинішній критичній ситуації зберігати холоднокровність і оберігати громадянський і міжрелігійний мир в країні, не піддаючись на провокації ісламістів. «Особливо гармонійні відносини, які існують між різними релігіями у Франції, є важливим ресурсом для підтримки суспільної єдності, і ми не повинні дозволити собі йти на поводу у політичної гри терористів з ІДІЛ, які хочуть налаштувати людей один проти одного», – зазначив він.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.