Духовне

Архиєпископ Ауза: Добре батьківство – запорука мирного суспільства

Під час свого виступу в ООН з нагоди Всесвітнього дня батьків, Постійний Спостерігач Святого Престолу при структурах ООН в Нью-Йорку наголосив на неоціненній ролі батьків у розвитку дітей і всього суспільства.

«Вплив доброго батьківства на дітей і суспільство: переваги виховання цілісності дітей вдома» – таку назву мала доповідь Постійного Спостерігача Святого Престолу при структурах ООН в Нью-Йорку Апостольського Нунція архиєпископа Бернардіто Аузи, з якою він виступив 1 грудня 2018 р., під час заходу, присвяченого Всесвітньому дню батьків.

Всесвітній день батьків був проголошений резолюцією 66/292 Генеральної Асамблеї ООН у 2012 році й відзначається щороку 1 червня, в той самий день що й Міжнародний день захисту дітей.

Майбутнє людства в руках батьків

Архиєпископ Бернардіто Ауза зазначив, що неможливо переоцінити роль батьків та їхніх спільних зусиль у вихованні наступних поколінь. «Майбутнє людства, – зазначив доповідач, – залежить від того, як матері і батьки виконуватимуть своє завдання вчителів у «домашній школі», де вони виховують у своїх дітях основні загальнолюдські цінності, такі як соціалізація, довіра, взаємопошана і відповідальність, освіта, праця, приязнь, співчуття, прощення, солідарність та етичний розвиток».

Мир починається із сім’ї

Ватиканський дипломат описав картину художника Пера Кроґа, яка прикрашає стіну в Залі засідань Ради безпеки ООН, в центрі якої зображена сім’я: мати і батько, що стоять навколішки і тримаються за руки. Поруч них сидить маленька дитина і тримає в руках голуба, а ще двоє синів і дочка допомагають одні одним працювати в саду. Внизу зображений міфічний птах фенікс, що здіймається над попелом Другої світової війни. За словами архиєпископа, ідея твору норвезького художника Кроґа полягає в тому, що «сім’я – це серце збереження миру».

«Добре батьківство відданих матері й батька, які шанують одне одного, – підкреслив доповідач, – це найосновніше у вихованні дітей, для того, аби вони мали мир у серці, шанували і допомагали одне одному і обробляли землю, готуючи її для миру».

Представник Святого Престолу зазначив, що мир є найосновнішою з чотирьох колон Організації Об’єднаних Націй, інші три – це розвиток, захист прав людини і дотримання міжнародних договорів й угод. Добре батьківство, за його словами, є суттєвим елементом всіх згаданих напрямків діяльності ООН.

Недооцінений внесок

Архиєпископ Бернардіто Ауза зазначив, що суспільство недооцінює внесок батьків у добробут світу, в теперішнє і майбутнє як своїх дітей, так і суспільства в цілому. «Надмірний індивідуалізм, – пояснив він, – спричинився до того, що деякі люди применшують центральну роль сімейних зав’язків. Політичні ідеології, що одержимо зосереджені на державі, вселяють своїм прихильникам страх перед будь-якими іншими інституціями і приналежністю, такими як сім’я, що лежить в основі усіх інших».

Нагода для переосмислення

За словами доповідача, щорічне відзначення Всесвітнього дня батьків спрямоване на те, щоб відновити сімейні зв’язки. «Світ буде сильним, якщо сім’ї будуть сильними, а сім’ї будуть сильними, якщо такими будуть батьки, – наголосив він. – Мир на нашій планеті починається з миру вдома. Сталий розвиток наших суспільств залежить від праці матерів і батьків, які допомагають одне одному виховувати не тільки дітей, але й повноцінно й цілісно розвинутих дорослих людей».

Архиєпископ Ауза закликав підтримувати батьків у виконанні їхньої незамінимої ролі й висловив сподівання, що доповіді, які прозвучать під час заходу, присвяченому Всесвітньому дню батьків, спонукатимуть учасників до ще більшої вдячності за дар любові, яку вони отримали від власних батьків, й до усвідомлення важливості турботи про матерів, батьків і їхню взаємну співпрацю на користь міжнародної спільноти.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.