Архиєпископ Ауза: Добре батьківство – запорука мирного суспільства

Під час свого виступу в ООН з нагоди Всесвітнього дня батьків, Постійний Спостерігач Святого Престолу при структурах ООН в Нью-Йорку наголосив на неоціненній ролі батьків у розвитку дітей і всього суспільства.

«Вплив доброго батьківства на дітей і суспільство: переваги виховання цілісності дітей вдома» – таку назву мала доповідь Постійного Спостерігача Святого Престолу при структурах ООН в Нью-Йорку Апостольського Нунція архиєпископа Бернардіто Аузи, з якою він виступив 1 грудня 2018 р., під час заходу, присвяченого Всесвітньому дню батьків.

Всесвітній день батьків був проголошений резолюцією 66/292 Генеральної Асамблеї ООН у 2012 році й відзначається щороку 1 червня, в той самий день що й Міжнародний день захисту дітей.

Майбутнє людства в руках батьків

Архиєпископ Бернардіто Ауза зазначив, що неможливо переоцінити роль батьків та їхніх спільних зусиль у вихованні наступних поколінь. «Майбутнє людства, – зазначив доповідач, – залежить від того, як матері і батьки виконуватимуть своє завдання вчителів у «домашній школі», де вони виховують у своїх дітях основні загальнолюдські цінності, такі як соціалізація, довіра, взаємопошана і відповідальність, освіта, праця, приязнь, співчуття, прощення, солідарність та етичний розвиток».

Мир починається із сім’ї

Ватиканський дипломат описав картину художника Пера Кроґа, яка прикрашає стіну в Залі засідань Ради безпеки ООН, в центрі якої зображена сім’я: мати і батько, що стоять навколішки і тримаються за руки. Поруч них сидить маленька дитина і тримає в руках голуба, а ще двоє синів і дочка допомагають одні одним працювати в саду. Внизу зображений міфічний птах фенікс, що здіймається над попелом Другої світової війни. За словами архиєпископа, ідея твору норвезького художника Кроґа полягає в тому, що «сім’я – це серце збереження миру».

«Добре батьківство відданих матері й батька, які шанують одне одного, – підкреслив доповідач, – це найосновніше у вихованні дітей, для того, аби вони мали мир у серці, шанували і допомагали одне одному і обробляли землю, готуючи її для миру».

Представник Святого Престолу зазначив, що мир є найосновнішою з чотирьох колон Організації Об’єднаних Націй, інші три – це розвиток, захист прав людини і дотримання міжнародних договорів й угод. Добре батьківство, за його словами, є суттєвим елементом всіх згаданих напрямків діяльності ООН.

Недооцінений внесок

Архиєпископ Бернардіто Ауза зазначив, що суспільство недооцінює внесок батьків у добробут світу, в теперішнє і майбутнє як своїх дітей, так і суспільства в цілому. «Надмірний індивідуалізм, – пояснив він, – спричинився до того, що деякі люди применшують центральну роль сімейних зав’язків. Політичні ідеології, що одержимо зосереджені на державі, вселяють своїм прихильникам страх перед будь-якими іншими інституціями і приналежністю, такими як сім’я, що лежить в основі усіх інших».

Нагода для переосмислення

За словами доповідача, щорічне відзначення Всесвітнього дня батьків спрямоване на те, щоб відновити сімейні зв’язки. «Світ буде сильним, якщо сім’ї будуть сильними, а сім’ї будуть сильними, якщо такими будуть батьки, – наголосив він. – Мир на нашій планеті починається з миру вдома. Сталий розвиток наших суспільств залежить від праці матерів і батьків, які допомагають одне одному виховувати не тільки дітей, але й повноцінно й цілісно розвинутих дорослих людей».

Архиєпископ Ауза закликав підтримувати батьків у виконанні їхньої незамінимої ролі й висловив сподівання, що доповіді, які прозвучать під час заходу, присвяченому Всесвітньому дню батьків, спонукатимуть учасників до ще більшої вдячності за дар любові, яку вони отримали від власних батьків, й до усвідомлення важливості турботи про матерів, батьків і їхню взаємну співпрацю на користь міжнародної спільноти.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

five + fifteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh