ГУР МО України зібрали дані про нещодавні викрадення археологічних артефактів з окупованого Криму. Серед об’єктів – 164 цінності, знайдені під час розкопок античних міст “Німфей” та “Пантікапей”.
З 2022 року російські музеї активно ведуть пропаганду на окупованих територіях України. Організовуються виставки та лекції, метою яких є інтеграція українських музеїв у російський культурний простір.
Серед осіб, причетних до цих дій, названо іріну жукову, яка організувала виставку в Луганській області, та алєксандра школьніка, який проводив навчання для музейників з Донецька.
Список “викрадачів спадщини” також включає голову служби зовнішньої розвідки рф сєрґєя наришкіна і пов’язані з ним установи.
На порталі War&Sanctions зібрано інформацію про 996 викрадених об’єктів і 260 осіб, що підтримують викрадення української культурної спадщини.
ГУР МО рішуче застерігає, що усі намагання переписати історію та стерти українську ідентичність не залишаться без наслідків.
У Кривому Розі сталося сильне займання після комбінованого обстрілу.Унаслідок атаки в місті виникли перебої з…
Внаслідок обстрілу в Києві було пошкоджено консульський відділ польського посольства, повідомив міністр закордонних справ Польщі."Я…
Внаслідок масованого ракетного обстрілу київська пожежно-рятувальна частина зазнала серйозних пошкоджень. Під час нічної атаки на…
Українські військові завдали удару по підприємству в московській області. Підрозділи Сил безпілотних систем Збройних Сил…
Українські правоохоронці викрили двох братів, які організували незаконне переведення військовослужбовців. Прокурори Офісу Генерального прокурора разом…
Служба безпеки України виявила та ліквідувала мережева інфраструктура з продажу «тилових» військових посад в київському…