Археологи знайшли «острів затонулих кораблів» в Егейському морі

Група археологів з Греції і Америки знайшли в Егейському морі кладовище затонулих кораблів. Наголошується, що всі вони відносяться до різних епох історії.

Знахідка розташована неподалік від східних берегів Греції. Саме там у Середньовіччі проходили важливі торговельні шляхи, що з’єднують західні і східні узбережжя. На даний момент острова навіть не зазначаються на картах, тому що їх розмір надзвичайно малий. Археологам вдалося виявити 23 кораблі, які зазнали краху в ході зіткнень. Вперше фахівці потрапили на слід затонулих кораблів ще у вересні минулого року. Саме тоді в тому ж складі вони вирушили на територію острова Фурни, де знайшли 22 уламка морських суден. У червні поточного року вони повернулися на те ж місце і знайшли ще 23 місця аварії. Інформація про знахідки була опублікована в науковому журналі Live Science.

Архіпелаги Греції славляться тим, що в минулому вони були судноплавними, і безліч шляхів пролягали по цих місцях. Автор дослідження акцентує увагу на тому, що води біля узбережжя дуже спокійні, але величезна кількість уламків вказує на те, що в античні часи ці місця були дуже популярними. Через острів Фурни ніколи не проходили великі кораблі, але тим не менш, даний регіон вважається відлікової точкою, звідки курсували античні цивілізації. Іноді в Егейському морі зустрічається так званий Південний шторм, який здатний розбивати морські судна, саме це і могло стати причиною аварій.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Avatar

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

five + 19 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh