Авторські статті

Археологи знайшли «острів затонулих кораблів» в Егейському морі

Група археологів з Греції і Америки знайшли в Егейському морі кладовище затонулих кораблів. Наголошується, що всі вони відносяться до різних епох історії.

Знахідка розташована неподалік від східних берегів Греції. Саме там у Середньовіччі проходили важливі торговельні шляхи, що з’єднують західні і східні узбережжя. На даний момент острова навіть не зазначаються на картах, тому що їх розмір надзвичайно малий. Археологам вдалося виявити 23 кораблі, які зазнали краху в ході зіткнень. Вперше фахівці потрапили на слід затонулих кораблів ще у вересні минулого року. Саме тоді в тому ж складі вони вирушили на територію острова Фурни, де знайшли 22 уламка морських суден. У червні поточного року вони повернулися на те ж місце і знайшли ще 23 місця аварії. Інформація про знахідки була опублікована в науковому журналі Live Science.

Архіпелаги Греції славляться тим, що в минулому вони були судноплавними, і безліч шляхів пролягали по цих місцях. Автор дослідження акцентує увагу на тому, що води біля узбережжя дуже спокійні, але величезна кількість уламків вказує на те, що в античні часи ці місця були дуже популярними. Через острів Фурни ніколи не проходили великі кораблі, але тим не менш, даний регіон вважається відлікової точкою, звідки курсували античні цивілізації. Іноді в Егейському морі зустрічається так званий Південний шторм, який здатний розбивати морські судна, саме це і могло стати причиною аварій.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.