Авторські статтіТехно

Археологи знайшли кістки бізонів з допомогою космічних приладів NASA

Археологи виявили кістки бізонів з допомогою космічних приладів одного із супутників NASA. В Оклахомі басейн річки Бівер археологи знають, як місце полювання стародавніх мисливців, які проживали на цій території, проте виявити сліди діяльності північноамериканців виявилося непросто.

Приблизно 10,5 тисяч років тому мисливці не використовували коней, тому для лову великих тварин були змушені вдаватися до незвичайних методів їх затримання. Зокрема, вони заганяли бізонів в різні вузькі яри, які не мали виходу і розташовувалися на березі річки. Там вони їх убивали, потім забирали м’ясо, а скелети залишали на місці. Після тисяч років внаслідок впливу ерозії, вивітрювання, а також виникнення густого шару рослинності в даній місцевості майже ніщо не видає того, що раніше там активно полювали на бізонів.

Допомогла археологам технологія, яка активно опрацьовувалась в космосі. Сьогодні фахівці NASA застосовують її для вивчення планет, астероїдів і супутників. Базою технології LIDAR стало використання безлічі лазерів, які є частиною механізму космічних далекомірів. Один або декілька з них відправляють короткі імпульси. Останні відбиваються назад від перешкод у вигляді листя дерев, каменів, а також хмар. Технічні засоби проводять замір часу, який потрібен кожному імпульсу для подорожі в обидві сторони, після чого розраховують точну дистанцію до цієї перешкоди. При цьому після обробки отриманих даних можна отримати інформацію про рельєф голої землі, що дозволяє археологам зрозуміти на якій ділянці потрібно зосередити власні зусилля.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України