Археологи знайшли дорогий одяг рудокопів Копалень царя Соломона

Нові археологічні знахідки змінили думку вчених з приводу статусу рудокопів на Копальнях царя Соломона.

Знайдені останнім часом шматочки розфарбованої тканини пролили світло на побут рудокопів, які добували мідь на копальнях в Тимні під Ейлатом. Ці шахти іноді називають копальнями царя Соломона.

Виявлені предмети відносяться до XII-X століть до Р.Х., тобто, в тому числі до періоду існування єдиного царства під владою царів Давида і Соломона, повідомила радіостанція «Решет Бет». У сухому кліматі Тимни добре збереглися органічні матеріали.

Знайдені тканини представляють собою шматки одягу, пофарбовані, в основному, синьою і червоною фарбою. Проведений аналіз показав, що фарбу добували з спеціально вирощуваних рослин, і це свідчить про високорозвинену індустрію виробництва тканин.

Крім цього, до цього часу вважалося, що на рудниках працювали бідняки, можливо, раби. Але виявлена кількість залишків розфарбованого одягу, який коштував в ті часи дуже дорого, вказує на високий соціальний статус рудокопів.

Це підтвердили і знайдені залишки продовольства, яке теж відзначалося високою якістю. Крім іншого, археологи знайшли кістки середземноморських риб.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

19 − six =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh