Авторські статтіНовини

Археологи виявили місця постійної “стоянки” неандертальців

Археологи проводили розкопки на острові Джерсі в протоці Ла-Манш і виявили, що неандертальці неодноразово залишалися в печерах, розташованих на острові. Відповідне дослідження опубліковане на сторінках журналу Antiquity.

На острові Джерсі є дві печери, в яких і були виявлені сліди неандертальців. Дослідники вивчили такі знахідки як кам’яні знаряддя середнього палеоліту і кістки тварин, що належать мамонтам і шерстистим носорогам. За допомогою термолюминесцентного методу датування, археологам вдалося визначити найдавнішу дату перебування в печерах неандертальців. Вийшло, що вони відвідували печери близько 250 – 140 тисяч років тому. Учені також прийшли до висновку, що неандертальці в останній раз зупинялися у печерах приблизно 40 тисяч років тому, про що свідчать останні знахідки археологів.

Як зазначають фахівці, це був останній раз, коли Homo neanderthalensis перебували на острові. Після вони просто зникли з Європи з невідомих причин. За словами вчених, неандертальці продовжували відвідувати острів і в льодовиковий період, і в період між льодовиками. Чому для своєї “стоянки” вони вибрали саме Джерсі, вчені поки відповісти не можуть. Незважаючи ні на що, дослідження триває, і дуже скоро археологи зможуть відповісти на це питання.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України