Археологи в Ізраїлі виявили одне з міст царя Давида

За припущеннями деяких вчених, вони виявили руїни зниклого міста Еглоніл, згаданого в Євангелії від Ісуса Навина 15:39, під час розкопок на ділянці поблизу Єрусалиму. Давнє поселення було знайдено завдяки діяльності землерийок – біля їх нір хтось помітив викиди так званого стародавнього «культурного шару» з попелом, що і дозволило обґрунтувати необхідність розкопок. Невдовзі були виявлені залишки першого будинку, що належить древньому поселенню.

Радіовуглецевим методом вдалося встановити, що руїни датуються приблизно 1 000 роком до нашої ери, що збігається з часом царювання Давида. Вважають, що це руїни міста Еглоніл, жителі якого, згідно з біблійними переказами, боролися проти ізраїльтян в союзі п’яти царів-амореїв, а в іншому місці вони згадуються як одне з племен юдейських, повідомляє Християнський Мегапортал invictory.com з посиланням на Седмицю, Christian Today і The Christian Post.

Професор Авраам Фауст (Avraham Faust) з університету імені Бар-Ілана, директор робіт на ділянці, вказує, що ця знахідка підтверджує достовірність Біблії як історичного джерела.

«Ми, звичайно, поки не виявили ніяких артефактів з написами «Цар Давид» чи «Цар Соломон», але знайшли ознаки різких суспільних трансформацій, які переживав цей регіон в той час, – вказав професор Фауст в інтерв’ю виданню Israel Breaking News. – Всі дані вказують на те, що джерело таких трансформацій слід шукати в тутешніх нагір’ях».

Він зазначив, що прямих вказівок на царя Давида археологічний матеріал поки не дає, але є безліч непрямих даних. За його словами, оскільки вже майже очевидно, що джерело цих змін було в тутешньому нагір’ї, і оскільки ці події відбувалися в період можливого царювання Давида, то такий зв’язок легко припустити. Більш того, місцеві зміни синхронні зі змінами більшого, регіонального порядку, і всі вони беруть початок в цьому нагір’ї, і всі вони за часом збігаються з зразковим періодом царювання Давида і входження цього регіону в його царство.

«Ми виявили сотні артефактів – черепки керамічних посудин, прясла, залишки рослин, багато металевих предметів, в тому числі безліч наконечників стріл, які свідчать про битву і підкорення цього міста ассирійцями», – повідомив професор. – Наше головне відкриття, мабуть, це саме зв’язок знайдених свідоцтв з нагірним царством, і також встановлення періоду цих змін. Навіть якщо припустити, що не було ніякого царя Давида, все ж наші дані свідчать про існування якогось царя нагірної області – неважливо, як його звали – за царювання якого весь цей регіон був підпорядкований і увійшов в Нагірне царство ».

Нагадаємо, що в січні 2017 археологи знайшли в пустелі Арава в південному Ізраїлі давню стіну, що датується десятим століттям до нашої ери, і деякі експерти вважають, що вона свідчить про завоювання царем Давидом Едомского царства, яке  неодноразово згадується в Біблії.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

8 + 17 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh