Авторські статтіНовини

Аргентинський “кокаїн” був доставлений до Москви на літаку секретаря Ради безпеки РФ

У справі про спробу відправити дипломатичною поштою з Аргентини в Росію 400 кілограмів кокаїну оголошений в розшук росіянин, що живе в Берліні і звань “містером До” в публікації аргентинського видання La Nation.

Воно публікує кілька фотографій “містера” з заретушованою особою, зроблених, по всій видимості, під час оперативного спостереження за ним. За даними британського видання Telegraph, Росія оголосила “містера” в розшук через Інтерпол.

Про кримінальній справі про міжнародну торгівлю наркотиками, в якому фігурують російські дипломати, стало відомо 22 лютого. Розслідування почалося ще в грудні 2016 року, коли посол Росії в Аргентині Віктор Коронелли заявив поліцейським, що на території школи при посольстві виявлено 12 підозрілих сумок, позначених як надсилаються дипломатичною поштою, наголошується в публікації “Медіазони”.

Деталі подальшої операції розповіла на прес-конференції міністр безпеки Аргентини Патрісія Буллрич. Коронелли надав аргентинським агентам ключ від задньої двері школи, щоб ті змогли перевірити вміст сумок. У них було виявлено 389 кілограмів кокаїну. Його вартість у Росії могла досягати приблизно 50 мільйонів євро.

Упаковки з наркотиком були протягом години замінені на пакети з борошном, а самі сумки встановили GPS-приймачі, щоб відстежити, кому призначалася постачання. У грудні 2017 року борошно під поглядом кокаїну була доставлена в Росію дипломатичною поштою.

У тому ж місяці секретар російської Ради безпеки Микола Патрушев приїхав в Аргентину, офіційно – щоб представити Росію на інавгурації президента Маурісіо Макрі. Telegraph пише, що у Патрушева була і секретна місія – він займався операцією по супроводу сумок з борошном в Росію. План наркоторговців-дипломатів припускав, що наркотики в Росію саме доставляти літаком Патрушева.

Після цього були затримані шість осіб. Видання Clarin публікує імена п’ятому ятьох, у Росії затримали колишнього співробітника посольства в Аргентині Алі Абьянова, а також Володимира Калмикова і Иштимира Хуздамова. В Аргентині були затримані Близнюк і його знайомий Олександр Чикало. Вони керували фондом MORAL (Mecenas Ortodoxos Rusos En Latin America, Російські православні меценати в Латинській Америці).

Представник російського Міністерства закордонних справ Марія Захарова у п’ятому ятницю, 23 лютого, заявила, що мови про відправку кокаїну або борошна дипломатичною поштою не було. Вона стверджує, що кокаїн готував до відправки “співробітник технічного складу”, у якого не було дипломатичного паспорта і права на формування дИпломатічної пошти.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України