Апостольський нунцій привітав із 25-річчям Гімназію імені Шептицьких у Львові

Моя мама навчалася в школі сестер салезіанок і я особисто належу до чернечого згромадження, яке займається вихованням молоді. Я працював близько тридцяти років у католицькій школі і у виховних закладах, тому для мене ця тема є близькою. У католицькій школі, в якій я виріс, на формаційному культурному рівні я отримав набагато більше, аніж отримав згодом в університеті. Чому? Бо я бачив у викладачах шкільної спільноти те, що вони зробили із справи виховання учнів сенс свого життя.

Такими словами звернувся Архиєпископ Клаудіо Гуджеро?тті, Апостольський нунцій в Україні, до учасників Міжнародної науково-практичної конференції «Демократизація освітньої сфери України: католицька школа» 27 січня в УКУ. Додамо, захід відбувається в рамках святкування 25-річчя створення першої греко-католицької школи в Україні – Гімназії імені Шептицьких у Львові.

«Мені було цілком зрозуміло, що вчителі не просто виконували роботу, а служили через виховання… Насправді вкладення зусиль у виховання є одним із пріоритетів життя Церкви. Блаженніший Святослав підкреслив, що католицька школа – не ґетто і це її вирізняє з-поміж інших», – вів Архиєпископ Клаудіо. Найбільш важливо, за його словами, це те, що католицька школа є «вікном у світ». «Католицька школа вчить того, в який спосіб думати, а не про що думати. Тому вона не є закритим ґетто, а може допомагати всім особам зростати. Школа – це аскеза, культура (освіченість) – мучеництво. У католицькій школі я бачив вчителів, які переживали передачу цінностей і переживали це як покликання… Генерація викладачів, яких я зустрів в університеті, на жаль, у це не вірили», – підсумував він.

Джерело: Департамент інформації УГКЦ

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

5 × five =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh