Авторські статтіНовини

Апостольський нунцій привітав із 25-річчям Гімназію імені Шептицьких у Львові

Моя мама навчалася в школі сестер салезіанок і я особисто належу до чернечого згромадження, яке займається вихованням молоді. Я працював близько тридцяти років у католицькій школі і у виховних закладах, тому для мене ця тема є близькою. У католицькій школі, в якій я виріс, на формаційному культурному рівні я отримав набагато більше, аніж отримав згодом в університеті. Чому? Бо я бачив у викладачах шкільної спільноти те, що вони зробили із справи виховання учнів сенс свого життя.

Такими словами звернувся Архиєпископ Клаудіо Гуджеро?тті, Апостольський нунцій в Україні, до учасників Міжнародної науково-практичної конференції «Демократизація освітньої сфери України: католицька школа» 27 січня в УКУ. Додамо, захід відбувається в рамках святкування 25-річчя створення першої греко-католицької школи в Україні – Гімназії імені Шептицьких у Львові.

«Мені було цілком зрозуміло, що вчителі не просто виконували роботу, а служили через виховання… Насправді вкладення зусиль у виховання є одним із пріоритетів життя Церкви. Блаженніший Святослав підкреслив, що католицька школа – не ґетто і це її вирізняє з-поміж інших», – вів Архиєпископ Клаудіо. Найбільш важливо, за його словами, це те, що католицька школа є «вікном у світ». «Католицька школа вчить того, в який спосіб думати, а не про що думати. Тому вона не є закритим ґетто, а може допомагати всім особам зростати. Школа – це аскеза, культура (освіченість) – мучеництво. У католицькій школі я бачив вчителів, які переживали передачу цінностей і переживали це як покликання… Генерація викладачів, яких я зустрів в університеті, на жаль, у це не вірили», – підсумував він.

Джерело: Департамент інформації УГКЦ

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.