Авторські статтіНовини

Ватиканський дипломат закликає переглянути класифікацію озброєнь

«Звичайна зброя» стає все менш звичайною, але все більше наближається до зброї масового ураження, що використовується для військових злочинів і злочинів проти людства: про це заявив на сесії Ради безпеки ООН постійний спостерігач від Святого Престолу при цій організації монсеньйор Бернардіто Ауса.

«Будь-яка дія, будь-яка зброя, націлена на руйнування цілих міст і великих територій разом з їх жителями, суперечить всім міжнародним законам і заслуговує на беззаперечне та рішуче засудження», – підкреслив монс. Ауса, відзначаючи парадокс: з одного боку, підписуються трактати і конвенції про заборону хімічної і біологічної зброї та про нерозповсюдження ядерної зброї, з іншого ж боку – «людський геній продовжує винаходити нові способи самознищення». «Звичайна зброя, – стверджує ватиканський дипломат, – стає все менш звичайною завдяки технічному прогресу, що збільшує її руйнівну здатність».

Апостольська Столиця просить переглянути традиційну класифікацію зброї та включити до відповідних конвенцій, що стосуються зброї масового ураження, також звичайну зброю. Монс. Ауса зауважив, що школи, лікарні та інші інфраструктури руйнуються саме так званою звичайною зброєю, що володіє потужною силою. Необхідно зарахувати її до зброї масового ураження, оскільки гонка озброєнь, незалежно від того, чи йде мова про зброю масового ураження чи про категорії «звичайної зброї», посилює конфлікти, веде до зростання людських жертв і вимагає матеріальних витрат, що загрожують розвитку і настанню тривалого миру.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

twenty + 2 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.