У Ватикані виправдали ватиканського працівника, звинуваченого у домаганні

Найвищий судовий орган Ватикану визнав невинним працівника ватиканської дикастерії, котрого раніше звинуватили у домаганні під час сповіді.

Апостольська Сигнатура 17 травня завершила адміністративно-кримінальний процес щодо о. Германа Ґайслера, колишнього працівника Конгрегації доктрини віри, котрого звинуватили у «тяжкому порушенні».

О. Ґайслер, котрий був главою секретаріату ватиканської Конгрегації доктрини віри подав у відставку у зв’язку із звинуваченням його в невідповідній поведінці по відношенні до жінки. Префект Конгрегації, кардинал Люїс Ладарія Феррер, прийняв відставку о. Германа Ґайслера в понеділок 28 січня. Отець Ґайслер вирішив піти на цей крок, щоб зменшити шкоду, вже нанесену Конгрегації та його Спільноті «Opus spiritualis Familia».

Жінкою, котра висунула обвинувачення проти отця, є німецька монахиня Доріс Вагнер, котра також колись належала до цієї спільноти. Вона зазначає, що невідповідна поведінка отця щодо неї мала місце в 2009 році.

О. Ґайслер публічно заявив про свою невинність.

Ватиканський суд розпочав адміністративно-кримінальний процес, який є швидшим і коротшим, аніж повний юридичний процес. Зазвичай, обвинуваченому представляють докази і дають можливість для самозахисту; судового розгляду та запрошення свідків не передбачено, інформує Catholic Herald.

Зазвичай справи такого типу (порушення 6-ої заповіді) розглядає Конгрегація доктрини віри, однак у цьому випадку справу розглядала Апостольська Сигнатура, щоб уникнути ймовірного конфлікту інтересів.

У комюніке на завершення розгляду справи було повідомлено, що суд виправдав підсудного, оскільки опис допустимого злочину «не був підтверджений моральною впевненістю, необхідною під час ретельного розгляду справи».

53-річний о. Ґайслер працював у Конгрегації доктрини віри впродовж 25 років, а свій підрозділ очолював від 2009 року.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Avatar

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

1 × one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh