Новини з Австрії

Апокаліпсис сьогодні? Пандемія змінює життя австрійських міст і наші звички

Консалтингова компанія «Austria Marketing —Buro» підготувала для Вас матеріал про те, як локальний бізнес в Австрії пристосовується до нових умов життя, як зміняться міста після карантину і як епідемії змінюють наше повсякденне життя.

Частина 1.

РЕТРОСПЕКТИВА: МИНУЛІ ЕПІДЕМІЇ ЯК ФАКТОР ЗМІНИ МІСТ

У 1991 році Майкл Портер випустив статтю, яка лягла в основу «гіпотези Портера». Суть гіпотези у тому, що жорсткі обмеження дають поштовх до виникнення НЕ очевидних до цього часу інновацій і підвищення ефективності. Ймовірно, по закінченні коронавірусної пандемії ця гіпотеза виявиться самим реалістичним інструментом для опису нового світу.
Навряд чи світ, вийшовши з карантину, поверне собі статус-кво. Напевно, багато хто переніс переговори у Zoom, не захочуть летіти через весь світ заради таких переговорів. Багато хто зараз вдома дивляться фільми на стрімінговій платформі, навряд чи повернутися в кінотеатри. Хтось, оцінивши зручність роботи вдома, зовсім не захоче знову користуватися громадським транспортом або каршерингом, а продовжить кататися на своєму велосипеді або ходити пішки.
Такий ефект в поведінкових моделях містян вже був зафіксований після страйку в лондонському метро в 2014 році. Дослідники порівняли поведінку власників проїзних до і після страйку, яка тривала ВСЬОГО два дні, але стала причиною зміни транспортних звичок у 5% пасажирів метро, які або зовсім перестали користуватися підземкою, або знизили кількість поїздок.

Масові епідемії у 20 і 21 століттях вже стали причиною для влади міст для реорганізації життя людей в своїх будинках. У 1901 році був прийнятий New York State Tenement House Act, який закріпив правило, щоб у кожній кімнаті в квартирі було вікно, що виходило на вулицю, а також відкритий двір і вентиляція. Це було зроблено у тому числі під тиском гігієністів та громадськості.

ОНЛАЙН ЯК НОВИЙ ОБРАЗ ЖИТТЯ 2020

Спалах атипової пневмонії в 2002-2003 роках стала вихідною точкою для процесу, який суттєво змінив (і змінює досі) розвиток міст. Величезна кількість людей в Китаї залишалися вдома протягом тривалого часу: карантин вводився на території різних міст з січня по липень. Зрозуміло, що люди не перестали хотіти їсти, пити, розважатися і спілкуватися.

Саме цей карантин 2003 року компанія «Алібаба» вважає переломним моментом у своїй історії. До цього бізнес Джека Ма в основному був орієнтований на B2B-аудиторію. Але вже навесні введений в дію сервіс Taobao, який відповідав на самий насущний запит того часу — придбання та доставка товарів на будинок.
Фактично, приклад Taobao і Tmall — це підтвердження гіпотези Портера: після закінчення карантину далеко не всі хотіли йти за покупками особисто.
Зміни у житті міст і економіці після завершення пандемії коронавіруса, ймовірно, будуть такими ж. Багато, вимушено випробували онлайн -сервіси, не захочуть повертатися до колишніх моделей споживчої поведінки.

В кінці лютого 2020 року інвестиційна компанія MKM Partners випустила «Індекс домосід» (Stay at Home Index) — перелік компаній, чиї акції не втратять в ціні у разі зростання хворих і розширення зон карантину. Цей список з 33 компаній і є прообраз того міста, в якому нам доводиться жити, поки за вікнами вирують епідемії, справжні чи надумані.

Зараз у Китаї відстежують, якими додатками городяни користуються найчастіше. Різко зросла динаміка скачувань додатків для роботи і навчання, у той час як програми для доставки їжі майже не збільшили показники, так як вже були встановлені майже у всього населення. Зараз сервіси, які дозволяють віддалено працювати і вчитися, — новий хіт китайського інтернету.
В той час в Європі та Америці компанії масово відмовляються від відряджень, заміщаючи їх переговорами онлайн, і переводять працівників на віддалений формат роботи. Багато університетів переводять студентів і професорів на повноцінне дистанційне навчання за допомогою платформ Zoom і Blackboard.

Очевидно, що цей карантин дасть поштовх у розвитку нових видів віддаленого сервісу, а тенденція, можливо, змусить власників офісних будівель глобально і системно переглянути орендні ставки.

Це може спричинити за собою структурні зміни всього ринку нерухомості, і цю тему ми розглянємо в наступних публікаціях.

Дуже ймовірно, що стрімінгові платформи, типу «Нетфлікс» отримають стратегічну перемогу над публічними кінозалами на актуальний відрізок часу. Онлайн -стрімінг куди оптимальніше за витратами, як для організаторів, так і для користувачів. Навіть самі публічні події, суть яких в особистій присутності, переїхали в онлайн, і не так багато втратили. Одіозний показ «Армані» на Міланському тижні моди в цьому сезоні був проведений за закритими дверима — в онлайн-трансляції. Виходить, що можна не їхати в Мілан, а подивитися покази з дому і не менш продуктивно викласти репортажі для Telegram-каналу або Instagram.

Лара Гінзбург-Франц
Austria Marketing-Buro

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh