Новини з Австрії

Апокаліпсис сьогодні? Пандемія змінює життя австрійських міст і наші звички

Консалтингова компанія «Austria Marketing —Buro» підготувала для Вас матеріал про те, як локальний бізнес в Австрії пристосовується до нових умов життя, як зміняться міста після карантину і як епідемії змінюють наше повсякденне життя.

Частина 1.

РЕТРОСПЕКТИВА: МИНУЛІ ЕПІДЕМІЇ ЯК ФАКТОР ЗМІНИ МІСТ

У 1991 році Майкл Портер випустив статтю, яка лягла в основу «гіпотези Портера». Суть гіпотези у тому, що жорсткі обмеження дають поштовх до виникнення НЕ очевидних до цього часу інновацій і підвищення ефективності. Ймовірно, по закінченні коронавірусної пандемії ця гіпотеза виявиться самим реалістичним інструментом для опису нового світу.
Навряд чи світ, вийшовши з карантину, поверне собі статус-кво. Напевно, багато хто переніс переговори у Zoom, не захочуть летіти через весь світ заради таких переговорів. Багато хто зараз вдома дивляться фільми на стрімінговій платформі, навряд чи повернутися в кінотеатри. Хтось, оцінивши зручність роботи вдома, зовсім не захоче знову користуватися громадським транспортом або каршерингом, а продовжить кататися на своєму велосипеді або ходити пішки.
Такий ефект в поведінкових моделях містян вже був зафіксований після страйку в лондонському метро в 2014 році. Дослідники порівняли поведінку власників проїзних до і після страйку, яка тривала ВСЬОГО два дні, але стала причиною зміни транспортних звичок у 5% пасажирів метро, які або зовсім перестали користуватися підземкою, або знизили кількість поїздок.

Масові епідемії у 20 і 21 століттях вже стали причиною для влади міст для реорганізації життя людей в своїх будинках. У 1901 році був прийнятий New York State Tenement House Act, який закріпив правило, щоб у кожній кімнаті в квартирі було вікно, що виходило на вулицю, а також відкритий двір і вентиляція. Це було зроблено у тому числі під тиском гігієністів та громадськості.

ОНЛАЙН ЯК НОВИЙ ОБРАЗ ЖИТТЯ 2020

Спалах атипової пневмонії в 2002-2003 роках стала вихідною точкою для процесу, який суттєво змінив (і змінює досі) розвиток міст. Величезна кількість людей в Китаї залишалися вдома протягом тривалого часу: карантин вводився на території різних міст з січня по липень. Зрозуміло, що люди не перестали хотіти їсти, пити, розважатися і спілкуватися.

Саме цей карантин 2003 року компанія «Алібаба» вважає переломним моментом у своїй історії. До цього бізнес Джека Ма в основному був орієнтований на B2B-аудиторію. Але вже навесні введений в дію сервіс Taobao, який відповідав на самий насущний запит того часу — придбання та доставка товарів на будинок.
Фактично, приклад Taobao і Tmall — це підтвердження гіпотези Портера: після закінчення карантину далеко не всі хотіли йти за покупками особисто.
Зміни у житті міст і економіці після завершення пандемії коронавіруса, ймовірно, будуть такими ж. Багато, вимушено випробували онлайн -сервіси, не захочуть повертатися до колишніх моделей споживчої поведінки.

В кінці лютого 2020 року інвестиційна компанія MKM Partners випустила «Індекс домосід» (Stay at Home Index) — перелік компаній, чиї акції не втратять в ціні у разі зростання хворих і розширення зон карантину. Цей список з 33 компаній і є прообраз того міста, в якому нам доводиться жити, поки за вікнами вирують епідемії, справжні чи надумані.

Зараз у Китаї відстежують, якими додатками городяни користуються найчастіше. Різко зросла динаміка скачувань додатків для роботи і навчання, у той час як програми для доставки їжі майже не збільшили показники, так як вже були встановлені майже у всього населення. Зараз сервіси, які дозволяють віддалено працювати і вчитися, — новий хіт китайського інтернету.
В той час в Європі та Америці компанії масово відмовляються від відряджень, заміщаючи їх переговорами онлайн, і переводять працівників на віддалений формат роботи. Багато університетів переводять студентів і професорів на повноцінне дистанційне навчання за допомогою платформ Zoom і Blackboard.

Очевидно, що цей карантин дасть поштовх у розвитку нових видів віддаленого сервісу, а тенденція, можливо, змусить власників офісних будівель глобально і системно переглянути орендні ставки.

Це може спричинити за собою структурні зміни всього ринку нерухомості, і цю тему ми розглянємо в наступних публікаціях.

Дуже ймовірно, що стрімінгові платформи, типу «Нетфлікс» отримають стратегічну перемогу над публічними кінозалами на актуальний відрізок часу. Онлайн -стрімінг куди оптимальніше за витратами, як для організаторів, так і для користувачів. Навіть самі публічні події, суть яких в особистій присутності, переїхали в онлайн, і не так багато втратили. Одіозний показ «Армані» на Міланському тижні моди в цьому сезоні був проведений за закритими дверима — в онлайн-трансляції. Виходить, що можна не їхати в Мілан, а подивитися покази з дому і не менш продуктивно викласти репортажі для Telegram-каналу або Instagram.

Лара Гінзбург-Франц
Austria Marketing-Buro

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України