Війна рф проти України

Американська компанія Anduril, що постачає дрони для ЗСУ показала свій Altius-700M у дії: він б’є на 160 км. Відео

Altius-700M є найбільш далекобійним дроном-камікадзе у лінійці Anduril, яка вже постачає до Збройних Сил України розвідувальні Altius-600

Джерело: Defence Express

Американська компанія Anduril показала випробування свого нового та найпотужнішого далекобійного дрона-камікадзе Altius-700M. Ці випробування стали першими для цієї зброї, пройшли ще у вересні 2023 року, але стали публічними лише зараз.

Цікаво, що на випробуваннях на полігоні Дагвей у Юті, мішенню був доволі реалістичний макет машини зенітного ракетного комплексу “Бук-М2” виробництва РФ.

На відео можливо побачити, як високу точність Altius-700M, так й потужність бойової частини вагою 15 кг, яка порівняна за вагою з БЧ протитанкової ракети AGM-114 Hellfire. Але найголовнішим у цьому дроні є дальність ураження цілей – 160 км, а також час баражування – до 75 хвилин.

Сам Altius-700M є варіацією розвитку розвідувального БПЛА Altius-600, який постачається до ЗСУ, зі значним збільшенням можливостей. Але цей дрон загалом важив 12 кг, тобто менше за бойову частину ударної версії.

Anduril, що постачає дрони для ЗСУ показав свій Altius-700M у дії: він б'є на 160 км

Altius-700M

Але концептуально це той самий дрон з контейнерним запуском, що дозволяє запускати його з наземних, морських чи авіаційних платформ, наприклад – з вертольотів.

У Anduril також зазначили, що Altius-700M та Altius-600 побудовані за відкритою архітектурою, що дозволяє легко їх оновлювати та модернізувати. Звісну величезну увагу приділено автономності обох дронів, коли один оператор може одночасно керувати декількома БПЛА.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України