Техно

Кмопанія з США Anduril побудує гіга-фабрику з виробництва дронів та крилатих ракет за 1 млрд доларів до літа 2026 року

Схоже, що Anduril одні з перших зрозуміли, що робити зброю XXI сторіччя необхідно з підходами та на виробничій базі XXI сторіччя й тепер реалізують це

Джерело: Defence Express

Американська оборонна компанія Anduril Industries, яка більше відома, як виробник дронів-камікадзе Altius-600, але насправді є однією з найбільш інноваційних дронових компаній у США оголосила, що обрала де побудує не просто нові виробничі можливості, а справжню гіга-фабрику з виробництва дронів та крилатих ракет під назвою Arsenal-1. Вона буде розміщена у пригороді столиці штату Огайо, містом Колумбус, поряд з аеропортом Рікенбекер.

Плани щодо її створення такого “гіпермасштабного” заводу були оголошені у серпні 2024 року, а за цей час вдалось погодити місце на його створення та вочевидь підтвердилось фінансування цього більш ніж амбіційного проєкту. Бо на створення Arsenal-1, як задекларували в Anduril, лише власних коштів компанія витратить понад 0,9 млрд доларів.

Загальна площа нового виробництва буде складатись з 46,5 гектарів, на яких буде працювати 4 тисячі фахівців. І це зробить Arsenal-1 найбільшим промисловим об’єктом штату. При цьому річний об’єм виробництва планується на рівні 2 млрд доларів в рік та десятки тисяч виготовлених одиниць озброєння щорічно. А оголошені строки початку випуску продукції – червень 2026 року.

Також до цього необхідно додати що нове виробництво створить ще близько 8500 робочих місць у компаніях, які будуть займатися постачанням комплектуючих. Та весь мультиплікаційний ефект нових виробничих можливостей.

Але головне – те, що саме на Arsenal-1 компанія планує виробляти свої дрони та крилаті ракети. А мова йде не лише про згаданий Altius, а й про “FPV-дрон” Bolt, зенітний не зовсім багаторазовий Roadrunner, ціле сімейство мініатюрних крилатих ракет Barracuda, які можна зібрати викруткою та запустити з піддона, а також багатофункціональний БПЛА Fury.

Особливістю виробництва стане новий підхід до нього, який у компанії назвали “програмно-визначененою виробничою платформою, оптимізованою для масового виробництва автономних систем і зброї”. Зазначено, що основою є Arsenal OS – інтегрована цифрова програмна платформа, яка поєднує етапи проєктування, розробки та масового виробництва для всіх продуктів Anduril.

Ця система відповідає за розподіл та використання всіх ресурсів, виробничих інструментів, машин та процесів для кожного типу продукції, що виробляє Anduril. І якщо декларації компанії відповідають дійсності, то схоже на те, що Anduril зрозуміли, що робити зброю XXI сторіччя для війни у XXI сторіччі необхідно на виробничій базі та з підходами, які відповідають часу.

При цьому плани у Anduril не обмежуються лише цим. Бо компанія одразу повідомляє про те, що має значний резерв для масштабування Arsenal-1. Більше того, сама назва з індексом “1” натякає на те, що можуть бути й Arsenal-2, Arsenal-3 та інші.

Андрій Петренко

Останні повідомлення

В Азербайджані заарештували найманців групи «вагнера»

У Баку було затримано колишніх найманців групи «вагнера» на підставі війської злочинності в Україні.Серед затриманих…

1 день тому

Дрони атакували інфраструктуру в Ростовській області

Дрони завдали ударів по важливих об'єктах у ростовській області.Ударів зазнала залізнична інфраструктура, ГРЕС та будівля…

1 день тому

СБУ затримала агента фсб – йому загрожує довічне ув’язнення

Служба безпеки України успішно запобігла втечі російського агента, який планував терористичні акти на Дніпропетровщині.Затримання відбулося…

1 день тому

СБУ висунула заочні підозри російським генералам, причетним до обстрілів Херсонщини

Служба безпеки України висунула заочні підозри російським генералам, причетним до обстрілів Херсонщини. СБУ зібрала докази…

1 день тому

Екологічна прокуратура повернула державі ділянки в Мигово

Екологічна прокуратура повернула в державну власність вісім земельних ділянок у Мигово. Спеціалізована екологічна прокуратура Офісу…

1 день тому

Міноборони та Ліга підприємств уклали нову угоду

Міністерство оборони підписало угоду про співпрацю з Громадською спілкою «Ліга оборонних підприємств України».Сторони домовилися об'єднати…

1 день тому