Анатолій Гриценко: Дежавю: не зрадь Майдан!

Зрада. Це відчуття прямо висить у повітрі. Тисне серце. Переконаний, не лише в мене такі гнітючі враження від останніх трьох днів. І напевно про зраду вже треба говорити в повний голос. Аби її зупинити!

Злочинна влада рухнула. Вибухи і стрілянина припинилися. Шини не горять, снайпери людей не вбивають. Але відчуття перемоги й радості чомусь немає. Не надто перебільшу, якщо скажу: коли навколо все палахкотіло і рвалися гранати – на душі було якось спокійніше і впевненіше, ніж зараз, начебто у мирну годину. Чому так?

“Вот они расселись по местам, зазвучали до самозабвенья” – це я не про птахів, про політиків. Яких Майдан із опозиції перетворив на владу, але вони швидко забули про Майдан і його свист – і кинулися ділити: крісла, посади, повноваження…

Як же їх ділять, оті крісла? А всі те бачать…

Прізвища щасливих високопосадовців виникають несподівано і незнамо звідки, наче з рукава якогось фокусника, тут же швиденько голосуються, без жодного обговорення, табло висвітилося – ура! і поїхав…

Ну, поїхав. Ну, сів (сіла) у високий кабінет. Ну, і що далі? Хтось перевіряв репутацію нових призначенців? Хтось оцінював їхній професійний рівень, порівняно з іншими можливими кандидатами? Хтось переконався, що людина має мінімально-необхідні менеджерські якості й взагалі спроможна керувати десятками тисяч підлеглих? Хтось цікавився – а для чого людині та посада, для яких по суті реформ, з якими конкретно першочерговими й стратегічними завданнями, з якими пріоритетами діяльності? Хтось упевнений, що нові призначенці готові працювати на високій посаді ефективно з першого ж дня? Чи, як було у 2005-му, мірятимуться одне з одним, у кого телефонів спецзв’язку більше, по кілька місяців функції й завдання свої вивчатимуть, закони і положення про міністерства (відомства) переписуватимуть і перезатверджуватимуть, кадри переставлятимуть багатократно й безцільно, викидаючи “чужих” і пхаючи “своїх”?

Врешті, чим нова кадрова політика відрізняється від того, що робив Янукович? Нічим! Ті ж самі непрозорість, підкилимність, закритість підбору кадрів навіть від рядових депутатів, які мають проголосувати – про Майдан і його підтримку годі й говорити…

Хіба не ясно, що наслідком такого “формування команди” без попереднього усвідомлення програми і плану дій, стане неминучий провал?

Хтось сподівається, що Майдан буде спокійно на всі ці ігрища, а за ними – на провали, дивитися і не реагуватиме?

Зрада Майдану-2004 і зрада Майдану-2014 – матимуть різні наслідки для зрадників. Краще це усвідомити зараз – і зупинити небезпечні ігрища!

КОМПЕТЕНТНІСТЬ – ось ключова вимога до урядовців.
МОРАЛЬНІСТЬ – як запобіжник від корупції.
ЛЮСТРАЦІЯ – першочергове завдання для кожного міністра.
АНТИКРИЗОВИЙ МЕНЕДЖМЕНТ – аби відвести країну від прірви.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

16 − 2 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh