Внутрішня політика
На цьому тижні парламенту необхідно прийняти зміни до бюджету для отримання кредиту від МВФ. Для Путіна навіть перший транш буде означати повний провал всіх останніх спроб дестабілізувати країну. Щоб перешкоджати цьому, він застосує весь свій арсенал – від фінансових «майданів» до дій певних фракцій і політиків.
У цьому контексті спливає одна фігура – Тимошенко. Її пасивність після виборів пояснювалася тим, що у ВР вона потрапила для того, щоб «вистрілити» в потрібний момент для свого друга з Кремля. Останні заяви ЮВТ, і її можливі кроки для того, щоб поправки до бюджету не були прийняті яскраво свідчать про це. У найближчі дні можна очікувати від неї багато чого – від блокування трибуни ВР до виходу з коаліції і закликів «всім виходити на майдан».
Паралельно з цим буде спостерігатися активізація ботів. Методички наступні: «влада не проводить реформ», «в Україні через 2 тижні буде дефолт», «не можна приймати антинародні поправки до бюджету», «все на майдан проти олігархічної влади» і т.д. Тему вбивства Нємцова боти також будуть підтримувати, щоб нав’язати думку про те, що це зробили українські спец. служби для дискредитації РФ. Ну і ситуацію на фронті не оминуть стороною, як же без неї. Всі ми прекрасно знаємо, для чого будуть прийматися поправки до бюджету, хто стоїть за вбивством Нємцова і що реформи проводиться будуть і чому ми переможемо. Вся наявна путінська агентура буде переконувати у протилежному. Тому – не вестися. І по можливості не читати коментарі або статті від деяких «експертів», комбатів, «хлопців з народу», депутатів та журналістів.
Ситуація в АТО
Бойовики продовжують накопичувати сили на донецькому, маріупольському і Дзержинському напрямках. Але, якщо подивитися про кількість і темпах, можна зрозуміти, що в найближчі 2 тижні нічого серйозного чекати не доведеться. Всі кричать про те, що наступна мета терористів – Маріуполь. Але це не так. З моменту підписання мінських угод 12 лютого вони тут погано-бідно 2 БТГ назбирали (причому одна з них «русскоміріт» в Новоазовську-Безіменному). Тут лакмусовим папірцем стане ситуація з Гранітним, Новотроїцьким, Старогнатівці, Чермалик, Павлопіль і Широкино. Поки сили АТО контролюють ці населені пункти, а інтенсивність обстрілів зменшилася – приводів для занепокоєння немає.
Я думаю, що найближча мета бойовиків – майорська. Адже сили АТО, які контролюють даний селище, яке відноситься до Горлівці, не дають ворогові «взяти» важливу транспортну розв’язку, яка складається з двох великих трас – на Дзержинськ (18 км) і Артемівськ (32 км).
Якщо бойовики (а точніше Сурков, Малофєєв і Путін) вирішуватися на наступальні дії, слід очікувати здвоєного удару по позиціях сил АТО по лініях Шуми-Ленінське-Новгородське-Скотувате і майорська-Курдюмівка. За винятком останнього селища, останні 2-3 місяці бойовики постійно пристрілювали місцевість біля цих населених пунктах. Ну і по житлових будинках теж пристрілювали, їм же треба в чомусь «український вермахт» звинувачувати.
Далі вони можуть почати активні дії в районі Кримського-Треізбенкі-Щастя-Станиці Луганській для контролю цих н. п., а також Бахмутськой траси та організації оточення счастьінской угруповання ВСУ. Але тут їм заважає Сіверський Донець. Поки його форсування для бойовиків закінчувалося поверненням додому в цинку. Не думаю, що при відновленні «наступу» для них щось зміниться. Якщо БТГ ВС РФ не ввійдуть у районі рогалики-Благовіщенка, то в Каменськ-Шахтинський несвіжі бойовики будуть добиратися вплав.
Посилення України та її армії
З економікою все більш-менш ясно. Кредити МВФ і ін. Організацій не дадуть потонути нашій економіці і дозволять її реформувати.
З передачі озброєння і посиленню армії все набагато цікавіше. Не тільки покупка зброї в ОАЕ, а й передача його від країн НАТО дозволять мати сучасне високоточна зброя та боєздатні війська, які зможуть не тільки оборонятися, а й наступати. Природно, в найближчі місяці, а можливо і рік цього очікувати не варто, але все йде до хорватського сценарієм та операції «Буря в пустелі». Це передбачає накопичення та забезпечення достатньої кількості сил для блискавичної операції. Тому підготовка і реалізація операції можливе не раніше, ніж ми будемо в змозі її виконати. Так, це довго. Але після неї ми раз і назавжди позбудемося агресивного сусіда на наших територіях, побудуємо справжню кордон. Думаю, воно того варте. Почекати рік-півтора, щоб вирішити проблему за кілька тижнів.
Ключова фраза тут «Ми не дамо знищити українську армію», сказана прем’єр-міністром Сполученого Королівства Д. Кемероном. Він сказав головне. Те, від чого потрібно відштовхуватися, кажучи, що Європа нам не допоможе і «нас зливає».
Ми живемо в унікальний час. Важливі історичні події часто відбуваються під вікнами наших будинків. Те, що раніше ми читали тільки в книжках, зараз бачимо на власні очі. Це змінює наш світогляд докорінно, але робить нас сильнішими. І це добре. У нас все вийде. Весь світ ще не раз здивується, що бідна і розтерзана російським світом Україна стала сильною європейською державою, членом «великої двадцятки».
Слава Україні!