Новини

Аналіз на аланінамінотрансферази: коли призначають та як підготуватися  

Завдяки сучасній медицині вдається діагностувати захворювання на початкових стадіях. Правильний діагноз допомагає призначити дієве лікування. Люди, які відчувають проблеми з печінкою, здають кров на визначення рівня аланінамінотрансферази. Дослідження біологічного матеріалу проводить лабораторія «Ескулаб». Зручний графік роботи та швидкість проведення аналізу сподобається клієнтам.

Коли потрібно проводити аналіз на рівень аланінамінотрансферази

Аланінамінотрансферазою або АЛТ називається специфічний фермент, який бере безпосередню участь у перетравлюванні білків. Найвища концентрація речовини зосереджується у печінці, менше — у нирках, в тканинах серця, м’язах. Якщо печінка людини піддається впливу різних захворювань, АЛТ вивільняється у великих кількостях та з’являється у крові.

Висока концентрація ферменту в клітинах крові стає першим сигналом про збої в роботі органу. Вона проявляється навіть частіше, ніж жовтяниця. Тканини печінки піддаються ураженням з різних причин. Зазвичай тест на вміст АЛТ використовують для визначення так званих печінкових проб. Таким чином лікарі перевіряють наявність у пацієнта розвитку цирозу печінки, гепатиту, новоутворень, реакції на прийом деяких лікарських препаратів.

Аналіз призначають для діагностики роботи печінки, серця (ішемічної хвороби, міокардити), підшлункової залози. Лікарі направляють пацієнта на аналіз, виходячи з таких показань:

  • пацієнт контактував з хворими на гепатит людьми;
  • пацієнт хворіє на гепатит, і потрібно перевірити зміни у печінці;
  • існують фактори, які вказують на ушкодження печінки людини;
  • проявляються значні зміни у тканинах печінки;
  • потрібно проконтролювати стан пацієнта, який тривалий час приймає гепатотоксичні ліки.

Підготовка до аналізу та результати тесту

Спеціальної підготовки перед забором крові на аналіз АЛТ немає. Потрібно відмовитися від їжі за 8 годин до тестування (краще не їсти 14 годин). Дозволено пити негазовану воду. Підвищення рівня аланінамінотрансферази може свідчити про проблеми з серцем, запаленням м’язів. У таких випадках лікарі призначають додаткові аналізи.

Помірне перевищення рівня АТЛ може бути причиною захворювання жовчних шляхів, гепатиту, інфекційних захворювань печінки. Часто збільшення рівня АЛТ у кілька разів спостерігається у людей, які зловживають алкогольними напоями. Перевищення у 10 і більше разів рівня ферменту у крові спостерігається у пацієнтів з хронічними гепатитами та ураженнями печінки.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України