Війна РФ проти України

Аналітики ISW розповіли, навіщо росіяни поширили інформацію про “перегрупування” сил на лівому березі Дніпра.

Російські ЗМІ оприлюднили і згодом спростували повідомлення про «перегрупування» російських сил на східному (лівому) березі Херсонської області на позиції далі на схід від річки Дніпро.

Про це пише Інститут дослідження війни ISW.

Водночас російське командування та державні ЗМІ не змогли створити скоординовану інформаційну лінію для відповіді Росії на українські наземні операції на східному березі.

Водночас спікер Кремля Дмитро Пєсков відповів на питання щодо ситуації в Херсонській області, заявивши, що коментувати ситуацію можуть і мають лише російські військові.

Також Міністерство оборони Росії не визнало збереження українських позицій на східному березі або проведення масштабніших, ніж зазвичай, українських наземних операцій протягом останніх тижнів. Російські військові блогери все частіше повідомляють про українську діяльність на Лівобережжі, проте це різко контрастує з тим, що російські державні ЗМІ та російські офіційні особи постійно це не визнають.

Крім того, російське військове командування могло дати вказівку державним ЗМІ оприлюднити, а потім відкликати повідомлення про перегрупування в рамках інформаційної операції, яка має змусити українські сили недооцінити існуючу російську живу силу на східному березі Херсонської області.

Український центр опору заявив, що українські офіційні особи не помітили відведення російських сил із позицій на східному березі.

Тому такі новини можуть бути частиною російської інформаційної операції щодо відволікання українських сил.

«Але українські військові навряд чи ухвалять будь-які рішення оперативного рівня на основі обмежених повідомлень ЗМІ про російське перегрупування, проте якщо повідомлення є частиною інформаційної операції, вони, швидше за все, не зможуть ввести в оману українське командування», – розмірковують аналітики.

Також, як пише ISW, навряд чи зовнішнє джерело під виглядом Міністерства оборони Росії передав російським державним ЗМІ інформацію про повідомлення про перегрупування російських військ на лівому березі Херсонської області.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України