Американських військових озброять ДНК-сканерами

Командування сил спеціального призначення (SOCOM) Міністерства оборони США провело випробування ДНК-сканерів.
Переносні пристрої масою від 54 до 90 кілограм здатні виконувати аналіз генетичного матеріалу протягом 90 хвилин. Військові випробовують  два прототипи сканерів, розроблених американськими компаніями Waltham і IntegenX.

ДНК-сканери використовують спеціальні реактиви, які повинні зберігатися в холодильнику, причому протягом не більше ніж двох місяців. У сканер необхідно помістити генетичний матеріал – наприклад, слину, жувальну гумку або недопалок сигарети, після чого пристрій виділить ДНК і проведе полімеразну ланцюгову реакцію.

Після цього ДНК можна порівняти з наявною в базі спецслужб інформацією і знайти можливі збіги, щоб встановити особу людини. Сьогодні процес аналізу та порівняння ДНК займає у військових кілька тижнів, наразі зразки з ДНК відправляються на аналіз в стаціонарну лабораторію в США.

У перспективі Пентагон розраховує об’єднати ДНК-сканери в єдину мережу для оперативності роботи, а остаточне рішення про те, яка модель пристрою надійде на озброєння, буде прийнято до кінця поточного року.

Популярная Механика

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

19 − seventeen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh