Авторські статтіТехно

Американських військових озброять ДНК-сканерами

Командування сил спеціального призначення (SOCOM) Міністерства оборони США провело випробування ДНК-сканерів.
Переносні пристрої масою від 54 до 90 кілограм здатні виконувати аналіз генетичного матеріалу протягом 90 хвилин. Військові випробовують  два прототипи сканерів, розроблених американськими компаніями Waltham і IntegenX.

ДНК-сканери використовують спеціальні реактиви, які повинні зберігатися в холодильнику, причому протягом не більше ніж двох місяців. У сканер необхідно помістити генетичний матеріал – наприклад, слину, жувальну гумку або недопалок сигарети, після чого пристрій виділить ДНК і проведе полімеразну ланцюгову реакцію.

Після цього ДНК можна порівняти з наявною в базі спецслужб інформацією і знайти можливі збіги, щоб встановити особу людини. Сьогодні процес аналізу та порівняння ДНК займає у військових кілька тижнів, наразі зразки з ДНК відправляються на аналіз в стаціонарну лабораторію в США.

У перспективі Пентагон розраховує об’єднати ДНК-сканери в єдину мережу для оперативності роботи, а остаточне рішення про те, яка модель пристрою надійде на озброєння, буде прийнято до кінця поточного року.

Популярная Механика

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України