ЄС|NATO

Американського сенатора підозрюють у діяльності на користь Єгипту: у нього вдома виявлено 13 злитків золота та готівку

Сенатор від Пенсильванії Джон Феттерман закликав Сенат прийняти резолюцію про виключення пана Менендеса з палати через нові звинувачення.

Боб Менендес: американському сенатору пред’явлено нові звинувачення в діяльності як агента Єгипту

Джерело: BBC

Американського сенатора Роберта Менендеса, якого вже висунули звинувачення в корупції, тепер звинувачують у діяльності як іноземного агента Єгипту.

У новому обвинувальному акті стверджується, що пан Менендес і його дружина Надін надали “конфіденційну інформацію уряду США”, яка допомогла уряду Єгипту.

Це сталося через кілька тижнів після того, як пару звинуватили в хабарництві, в якому вони не визнали себе винними.

Сенатор назвав звинувачення неправдивими та заперечив будь-які правопорушення

У вересні прокуратура звинуватила пана Менендеса та його дружину Надін в отриманні хабарів готівкою, золотом, платежами під іпотеку житла та розкішним автомобілем від трьох бізнесменів із Нью-Джерсі в рамках схеми використання впливу сенатора для збільшення допомоги США та продажу військових засобів. до Єгипту.

Під час обшуку в будинку сенатора в Нью-Джерсі минулого року слідчі знайшли 480 000 доларів (393 000 фунтів стерлінгів) готівкою, захованою по всій резиденції, а також 13 злитків золота в зливках вартістю приблизно 155 000 доларів (127 000 фунтів стерлінгів), як стверджує прокуратура.

У новому обвинувальному акті, поданому федеральними прокурорами Нью-Йорка в четвер, стверджується, що пан Менендес використовував “свій вплив і владу для порушення своїх службових обов’язків у спосіб, який приніс користь уряду Єгипту”.

Будучи членом Комітету із закордонних справ Сенату, з якого він покинув посаду, він нібито заохочував колег-сенаторів скасувати 300 мільйонів доларів (246 мільйонів фунтів стерлінгів) допомоги Єгипту та надав конфіденційну інформацію уряду США, згідно з прокуратурою. .

У звинуваченні стверджується, що змова мала місце в період з січня 2018 року по червень 2022 року.

Він також містить нові фотографії пана Менендеса та його дружини Надін, які обідають з єгипетськими чиновниками в стейк-хаусі у Вашингтоні, округ Колумбія.

Надін запитала: «Що ще може зробити для вас любов мого життя?» стверджували прокурори.

Згідно з обвинуваченням, «державним службовцям, включаючи членів Конгресу, заборонено погоджуватися бути або діяти в якості агента іноземного принципала, який зобов’язаний зареєструватися відповідно до Закону про реєстрацію іноземних агентів».

Згідно з обвинувальним актом, висунутим минулого місяця, кожній парі висунуто три кримінальні обвинувачення: змова з метою вчинення хабарництва, змова з метою шахрайства з чесними послугами та змова з метою вчинення вимагання під прикриттям службових прав.

У своїй заяві в 69-річний депутат захищався від нових звинувачень

“Нагромадження нових звинувачень за новими не робить звинувачення правдивими”, – сказав він. «Упродовж свого життя я був вірним лише одній країні — Сполученим Штатам Америки», — сказав він.

Понад 30 демократів у Сенаті закликали його піти у відставку, у тому числі сенатор із Нью-Джерсі Корі Букер.

Сенатор від Пенсильванії Джон Феттерман закликав Сенат прийняти резолюцію про виключення пана Менендеса з палати через нові звинувачення.

«Ми не можемо мати передбачуваного іноземного агента в Сенаті Сполучених Штатів», – сказав Феттерман у заяві. «Це не перший дзвінок».

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України