ЄС|NATO

Американофобія в Росії стає все крутіше, гаряче і гостріше

    Уже чув таку розмову в інтелігентському колі: «Дивились Познера зі Стоуном? Ось це так! »Тепер якщо почнеш заперечувати тій несенітниці, яку несуть Дугін, Марков, Федоров, Міхєєв, Железняк, Крашенинникова, тобі скажуть:« Так Олівер Стоун ще сильніше Америку криє, а його Кремль  купив чи що? Значить, так воно і є, Америка-імперія зла, тільки там і думають, щоб Росію принизити, послабити, взагалі звести нанівець ».

Нинішній наш антиамериканізм гірше і небезпечніше радянського. Тоді ненависть викликала тільки трійця ЦРУ, Пентагон і Уолл- стріт, а зараз і американське суспільство як таке з його культурою, ментальністю, способом життя і думками відкидається геть. Віз тут якось мене на студію телевізійний шофер, розговорилися, він на екрані мене бачив, став питати про Сирію, а дійшли якось до Америки, і раптом на свій подив я почув: «Ось всім свої цінності америкоси всунути хочуть, а цінності-то гнилі ». Неначе телевізор почув, професора якогось. Питаю: «а що ви знаєте про американські цінності, чи були ви там, знаєте мову, чи читаєте американські газети або книги, чи є друзі або знайомі зі Штатів?» Звичайно, відповіді суцільно негативні, але з якою злобою водій на мене подивився навіть за те, що я ці питання задавав! І потім, звичайно, мовчав. Ось воно, телебачення …

Нічого не знаючи про Америку, нічого не розуміючи в її пристрої, в її дусі, всі відомості про цю країну отримуючи тільки з «ящика», наші люди з кожним роком сповнюються все більшою ненавистю до цієї країни. Коли я говорю, що працював там дев’ять років і не тільки гарного, але і поганого чимало можу розповісти, але треба знати і розуміти- все, розмові кінець. І найдивніше: ті ж люди, які скаржаться на грубість, хамство, агресивність нашого населення, не розуміють, що адже частково це загальна жорсткість моралі – в чому сумніватися не доводиться, принаймні тим, хто, як я, можуть порівнювати минуле і сьогодення – пов’язане і з ксенофобією.

Люди, з дитинства виховані в атмосфері неприязні до кавказців, мусульманам, азіатам, грузинам, полякам – і пекучої ненависті до Заходу і особливо до Америки – та хіба зможуть вони, коли виростуть, бути гуманними, терпимими, хоча б поблажливими по відношенню до своїх  же, росіян?

Антиамериканське телевізійне вариво стає все крутіше, гаряче і гостріше, і ось в нього додав перцю, та й дечого гірше, громадянин Сполучених Штатів Володимир Познер. Що він, не знав про настрої Стоуна (про причини яких судити психіатрам)? Прекрасно знав. І сам їх точно не поділяє. Навіщо ж потрібно було влаштовувати це шоу? Навіщо своєю власною блискучою репутацією і авторитетом маститого метра зміцнювати в і без того зомбуваному народу вульгарні стереотипи, піднімати ще на кілька градусів глибоко шкідливу для Росії амеріканофобію?

Навіть не можу уявити собі такий варіант відповіді на це питання, який позбавив би мене від неймовірного засмучення, що не приходить з понеділка.

Дописувач:  Георгий МИРСКИЙ

 

 

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.