Американські вчені знайшли нешкідливий для організму спосіб боротьби з лейкемією

Група вчених з університету Бостона відкрила новий спосіб боротьби з Т-клітинної лейкемії – вчені змогли виділити білок, який відповідає за прискорене зростання пухлинних клітин цього виду раку.

При цьому, за словами кандидата медичних наук Хуей Фея, що входити в дослідну групу, новий спосіб боротьби з раком практично не викликає важких наслідків для організму людини. Це особливо важливо, адже всі методи лікування лейкемії, які застосовуються лікарями сьогодні, дуже токсичні і вкрай важкі для пацієнтів.

Дослідники змогли виділити особливий білок, UFD1, який і «винен» в підвищеній агресивності ракових клітин. Виявилося, що UFD1 – це своєрідний клітинний маркер, який у складі особливої білкової групи регулює активність клітин. Потрапляючи в хвору клітину, він підвищує її активність і, відповідно, прискорює ріст пухлини.

Вчені з’єднання ясували, що якщо знизити активність генів, які відповідають за вироблення UFD1 і таким чином зменшити його кількість в організмі людини, то можна не просто уповільнити, а зупинити зростання пухлини. При цьому на здорові тканини процес ніяк не вплине.

Нагадаємо, згідно зі статистикою, на сьогодні смертність від Т-клітинного лімфобластного лейкозу фіксується на рівні 20% у дітей і 50% у дорослих.

Comments

0 comments

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

ten + 6 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh