Авторські статтіТехно

Американські вчені розробили чіп, який дозволить виявити мутації в ДНК

Група вчених з Каліфорнійського університету розробила новий чіп, який дозволить виявити мутації в ДНК. Це відкриття може стати проривом у сучасній медицині.

За словами науковців, існуючі методи діагностики хвороб на генному рівні недосконалі: вони дорогі, вимагають часу і великого устаткування. А новий графеновий чіп, створений ними, не тільки має невеликий розмір, але і простий у використанні. Він заміщає частину ланцюга ДНК, а потім передає дані про генні патології, так як однонуклеотидний поліморфізм (SNP), на екран смартфона, або ноутбука.

Ратнеш Лал, один з розробників, каже, що це відкриття дозволяє використовувати високі технології в медицині та здійснювати моніторинг мутацій в режимі реального часу. Крім того, графеновий зонд може змінювати свою довжину для виявлення ще більших відрізків ДНК гена (найдовший – 47 нуклеотидів).

Найближчим часом розробка пройде ряд клінічних випробувань, від успіху яких залежить запровадження чіпа в широке використання. Він зможе дозволити виявити серйозні хвороби, такі як рак на ранній стадії.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Один коментар

  1. Уявляю: застосувавши чіп до рашистів, виявиться, що там ДНК вже давно відсутнє і залишились лише самі мутації!!!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

20 + three =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.