Авторські статтіНовини

Американські фізики змогли прочитати закриті книги

Дослідники Массачусетського технологічного інституту заявили про незвичайну розробку, що дозволяє проникати всередину книги, не відкриваючи їх. Унікальний сканер використовує рідкісне терагерцове випромінювання.

Важливість відкриття, на думку самих вчених, дуже складно переоцінити. Адже сканування закритих книг є лише малою частиною величезного спектру застосування нової розробки.
За словами Бармака Хешмата, який очолює дослідницьку групу, суть терагерцового випромінювання, хвилі якого називаються субмілліметровими і знаходяться в діапазоні між інфрачервоними і надвисокочастотними, мають надзвичайно високу здатність проникати крізь такі матеріали, як кераміка, пластик, людське тіло. Для променів ці матеріали також прозорі, як для людського ока дуже тонке і чисте скло.

Налаштувавши сканер певним чином, можна без проблем читати літери з паперу, навіть якщо книга закрита – адже щільність чистого паперу і тієї, на якій знаходяться літери, різна. Музей Нью-Йорка, за визнанням дослідників, вже проявив інтерес до розробленої ними технології, побачивши в ній можливість заглянути в дуже давні книги, до яких заборонено торкатися. На даний момент глибина проникнення складає 20 сторінок, втім, з часом цей показник планують значно збільшити.

Серед перспектив застосування технології – сканування клітин людського організму та спостереження за ними в реальному часі. Сканер Хешмата здатний обходити «капчі» на сайтах, а також у перспективі – передавати на надшвидкій швидкості інформацію.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.