Американські фізики створили з повітря пустелі склянку чистої води

Новий пристрій вже зацікавив безліч компаній. Зробити його комерційним намагаються відразу кілька стартапів. Крім того, апарат в 150 разів дешевше подібних каталізаторів.

Американські фізики з університету Берклі нікого нову версію «магічного піску», який видобуває з повітря пустелі склянку чистої і прісної води. Як розповів Омар Ягхі з каліфорнійського університету, у цієї технології дуже величезний потенціал. Крім того, вона на цілих 150 разів дешевше попередньої алюмінієвої версії «магічного піску».

Останній був показаний Ягхі ще в минулому році. Вчені показали, як з повітря за допомогою світла Сонця і тепла можна витягати воду. Тоді було встановлено, що конструкції новинки поглинають пар води, а не вуглекислоту або водень.

Працює «магічний пісок» просто. Пісок з частинок МОК засипають у прозору посудину. Він поглинає з повітря воду, а світло Сонця змушує цей пар покинути пісок і потрапити в ємність.

Незважаючи на скептицизм, пристрій під час перших тестів витягло в пустелях Арізони з одного кілограма піску до 250 грамів води з повітря. Але тоді винахід дуже дорого коштував. Тому було вирішено продовжити роботу. Змінивши структуру ключового компонента з цирконію на алюміній. В результаті вартість стала дешевше, а продуктивність більше.

Американские физики сделали из воздуха пустыни стакан чистой воды

Виявилося, що з кожного кілограму піску вироблялося 250-400 грамів води щодня. Вчені вважають, що собівартість пристрою дуже низька, завдяки чому можна забезпечити водою всіх мешканців посушливих регіонів.

Comments

0 comments

Про Андрій Петренко

Залишити відповідь

Ваша електронна адреса не буде опублікована.

fourteen − nine =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Ми виявили Ad Blocker!

Для коректної роботи порталу просимо вимкнути Ad Blocker.
На сторінках відсутня агресивна реклама.

How to disable? Refresh