Авторські статтіТехно

Американські фізики створили з повітря пустелі склянку чистої води

Новий пристрій вже зацікавив безліч компаній. Зробити його комерційним намагаються відразу кілька стартапів. Крім того, апарат в 150 разів дешевше подібних каталізаторів.

Американські фізики з університету Берклі нікого нову версію «магічного піску», який видобуває з повітря пустелі склянку чистої і прісної води. Як розповів Омар Ягхі з каліфорнійського університету, у цієї технології дуже величезний потенціал. Крім того, вона на цілих 150 разів дешевше попередньої алюмінієвої версії «магічного піску».

Останній був показаний Ягхі ще в минулому році. Вчені показали, як з повітря за допомогою світла Сонця і тепла можна витягати воду. Тоді було встановлено, що конструкції новинки поглинають пар води, а не вуглекислоту або водень.

Працює «магічний пісок» просто. Пісок з частинок МОК засипають у прозору посудину. Він поглинає з повітря воду, а світло Сонця змушує цей пар покинути пісок і потрапити в ємність.

Американские физики сделали из воздуха пустыни стакан чистой воды

Незважаючи на скептицизм, пристрій під час перших тестів витягло в пустелях Арізони з одного кілограма піску до 250 грамів води з повітря. Але тоді винахід дуже дорого коштував. Тому було вирішено продовжити роботу. Змінивши структуру ключового компонента з цирконію на алюміній. В результаті вартість стала дешевше, а продуктивність більше.

Американские физики сделали из воздуха пустыни стакан чистой воды

Виявилося, що з кожного кілограму піску вироблялося 250-400 грамів води щодня. Вчені вважають, що собівартість пристрою дуже низька, завдяки чому можна забезпечити водою всіх мешканців посушливих регіонів.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.