ЄС|NATO

Американська гіперзвукова ракета LRHW за 41 млн доларів за одиницю буде виготовлена у 2025 році

Попри плани отримати першу батарею наземних гіперзвукових ракет LRHW, також відомих, як Dark Eagle, ще у 2023 році плани зсунулись на 2025 рік

Джерело: Defence Express

У планах армії США нарешті отримати першу батарею нової далекобійної зброї LRHW – Long Range Hypersonic System (також відома, як Dark Eagle) від Lockheed Martin, з’явився новий строк – 2025 фінансовий рік, який на два роки пізніше ніж першочергові плани, які почали реалізовуватись ще у 2021 році.

Але і строк 2025 фінансовий рік (тобто з 1 жовтня 2024 по 30 вересня 2025 року) на пряму зав’язаний з виконанням завдання із усуненням всіх проблем із пусковою установкою, що має відбутися до кінця 2024 календарного року. Про це йдеться у звіті американської рахункової палати, пише Defense One.

А з боку Defense Express нагадаємо, що з пусковою LRHW дійсно існують доволі серозні проблеми. Зокрема протягом 2023 року армія так і не змогла провести випробування. При цьому у провалі звинувачують саме пускову, яка має назву Erector на модифікованих причепах M870A4. Через що випробування були розділені – окремо ракета, окрема пускова.

Пускова LRHW
Пускова LRHW

 

При цьому проблеми виникнули не, як здається з більш складною ракетою, а саме з пусковою, через що отримати повноцінну систему поки не вдається.

І варто додати, що у розробці LRHW зацікавлена не лише армії США, яка інтегрує ці системи у нові підрозділи Multi-Domain Task Forces, а й флот, який також очікує отримати нові гіперзвукові можливості.

Також можемо навести загальні відомі характеристики LRHW: швидкість близько 5 Маха, дальність близько 3 тисяч км. Можливість маневрування та високоточного ураження цілей. Сама ракета складається з розгінного ступеня та гіперзвукового глайдера.

Американська гіперзвукова ракета LRHW за 41 млн доларів за одиницю зсунулась на 2025 рік

А також цінові параметри цієї розробки на основі публічної інформації від Конгресу США: бюджетний запит на 2025 фінансовий рік на LRHW складає 538 млн доларів у графі RDT&E (дослідження, розробка, випробування та оцінка) та 744 млн доларів на виробництво ракет. Також відома ціна за одну ракету – 41 млн доларів у цінах 2023 року.

І варто зазначити, що попри наявні проблеми з LRHW міноборони США контрактує вже другу батарею за 756 млн доларів та рубежем постачання до лютого 2028 року. Тобто у Пентагоні впевнені у тому, що всі проблеми будуть вирішені.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України