Економіка

Alstom підписав понад 50 договорів про нерозголошення з потенційними українськими постачальниками

У Alstom уточнили, що мова йде не тільки про потенційних постачальників в межах запланованого контракту на постачання електровозів в Україну.

Alstom підписав понад 50 договорів про нерозголошення з потенційними українськими постачальниками, про це на міжнародній залізничній виставці TRAKO 2021 Гданську повідомив керівний директор Alstom в Центральній і Східній Європі Антоніо Морено, передає ЦТС.

“Ми підписали понад 50 договорів про нерозголошення з українськими компаніями, які потенційно можуть стати нашими постачальниками”, – Антоніо Морено

При цьому він уточнив, що мова йде не тільки про потенційних постачальників в межах запланованого контракту на постачання електровозів в Україну, а й в цілому про забезпечення комплектуючими підприємств всієї мережі Alstom.

Також, як пояснили в компанії, підписання договорів про нерозголошення ще не каже про те, що конкретні українські компанії зможуть працювати з французьким концерном.

Це означає, що Alstom зацікавлений у співпраці, але очікує, що відповідні українські підприємства будуть відповідати вимогам французької сторони.

Також, було підтверджено де буде здійснюватися остаточне збирання електровозів для УЗ, але не було названо конкретне підприємство.

Відзначимо, що ще у 2019 році в Alstom говорили про можливу співпрацю з 50 українськими постачальниками. Але тоді це питання ще перебувало на стадії початкових переговорів.

Також нагадаємо, що 13 травня цього року було підписано міжурядову угоду між Францією та Україною про фінансування закупівлі електровозів для “Укрзалізниці”. Йдеться про 130 вантажних електровозів.

Закупівля вантажних електровозів Alstom буде здійснюватися коштом держбюджету і зовнішніх запозичень. Зокрема, французька сторона надасть кредитування, обсяг якого складе 85% від суми угоди.

Фінансова підтримка Франції повинна бути надана в рамках 750,125 млн євро. Ця сума складається з казначейської позики, сума якої не перевищує 350 млн євро, і банківської позики (або позик), гарантованої Bpifrance Assurance Export, на суму не більше 400,125 млн євро.

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України