Алергія – недуга неприємна. Почервоніння шкіри, подразнення, висип – все це викликає великий дискомфорт. Досить часто алергію викликає одяг із синтетичних тканин.
Причини алергії на синтетику
Синтетичне волокно здатне спровокувати сильну алергію. Вся справа в тому, що речовини, що входять до нього, вбирають всю вологу, що знаходиться поблизу. Виходить, що при тривалому носінні синтетика сушить шкіру, викликаючи тим самим її лущення та свербіж.
Алергія може бути викликана і барвником, яким обробляють тканину. Найчастіше це трапляється при неякісному фарбуванні речі, коли під час намокання вона починає линяти. Неважливо, потрапили ви під дощ або просто спітніли: частинки барвника осядуть на вашій шкірі і викликатимуть роздратування.
Як зрозуміти, що у вас алергія на синтетику?
Тут все просто! Потрібно лише поносити деякий час одяг із синтетичної тканини, щоб потім проаналізувати, як реагує ваша шкіра. Зверніть особливу увагу на чутливі місця: зап’ястя, шию, внутрішню сторону ліктів. Якщо шкіра свербить, з’являється почервоніння, то сумнівів залишатися не повинно: у вас алергія на синтетику.
Симптоми алергії на синтетику
Одним з найбільш поширених симптомів алергії є кропив’янка. Шкіра покривається дрібними червоними плямами і сильно свербить. Лущення – теж одна з ознак алергії. Іноді утворюються пухирі, які дуже схожі на ті, що з’являються після опіку кропивою.
Лікування
Звичайно, при перших ознаках алергії найкраще звернутися до дерматолога або алерголога. Лікар огляне вас і призначить необхідне лікування. Якщо ж можливості або бажання йти в лікарню немає, можна скористатися народними методами.
Настій м’яти і ромашки – найпоширеніше і ефективний засіб. Ці трави знамениті заспокійливі властивості. Настій заморожують в морозилці, а потім крижаний кубик прикладають до запаленої ділянки шкіри.
Ще один ефективний засіб – настій лаврового листа. Він позбавить вас від сверблячки і допоможе шкірі перестати лущитися.
З висипом впорається також відвар череди і ромашки. Він заспокоїть запалену шкіру, прибере почервоніння. Досить залити окропом 2 чайних пакетика збору цих трав і дати настоятися протягом 20 хвилин. Отриманим відваром слід протирати шкіру кілька разів на день.
Профілактика
Якщо ви страждаєте на алергію на синтетику, звільніть гардероб від одягу з цього матеріалу. Замість синтетичних тканин віддайте перевагу натуральному льону і бавовні, підійде також домоткана тканина (до речі з неї шиють заготовки для вишиванок), або шовк. В першу чергу це стосується білизни, так як воно безпосередньо контактує зі шкірою і носиться протягом всього дня. Постільна білизна теж має бути неодмінно з натуральних матеріалів. Не купуйте одяг неприродних кислотних відтінків, вона може спровокувати алергічну реакцію. Прати речі рекомендується тільки за допомогою гіпоалергенного порошку.
Звичайно, одяг з домотканої тканини і льону помітно дорожче речей з синтетичних матеріалів, тому ваш гардероб, можливо, стане бідніший. Але краще мати здорову, рівну шкіру і скромне вбрання, ніж величезний гардероб і постійне почервоніння та висипи.