Новини з Австрії

Активісти українського пласту в Австрії провели перепоховання видатного лікаря – українця доктора Степана Зощука, його дружини та дочки

Пласт в Австрії, за пітримки українських інституцій на чужині, щедрих жертводавців та небайдужих доброчинців провели перепоховання видатного лікаря світової слави, пластуна, українця доктора Степана Зощука, його дружини, української діячки у Австрії Ірини Прісневської-Зощук та дочки пластунки Одарки Світлани Ланг-Зощук.

5 років марних намагань добитись шанобливого ставлення до могили видатного лікаря таки вдалось вирішити у військовий час. Було орендовано нове місце на цьому ж увинтарі Герстгофер Фрідгоф у Відні.

На черзі – встановлення належного памятника визначним діячам, учасникам учасникам національно-визвольних змагань. Доктору Зощуку особлива подяка за те, що двічі рятував життя патріарху Йосипу Сліпому, який зміг ще довше прожити та багато вчинити для українського народу.

Щира подяка пароху Ukrainische Griech-Kath Kirche St. Barbara in Wien о. др. Тарасу Шагалі за чин Панахиди та запечатання гробу, та Ukrainische Botschaft in Österreich за адміністративний та консультативний супровід.

Велике слово вдячності шановному президенту Республіка Австрія пану др. Александру Ван дер Белену
і президенту Єврейського Культурного Товариства ім. Шолома Алейхема, пану Олександру Назару, внуку славнозвісного єврейського діяча Борух-Бориса Дорфмана, м. Львів.

Щира подяка за архиєрейське благословення каноніку папської базиліки Papal Basilica of St. Mary Major владиці отцю Іринею Білику з Риму, та пастирську підтримку всечеснішому патріарху блаженнішому Святославу Шевчуку Українська Греко-Католицька Церква та генеральному вікарію для вірних Східних Католицьких Церков у Австрії Erzdiözese Wien о. Юрію Коласі.

Щира подяка українській громаді міста Гамбург, Асоціації українців північної Німеччини, Українському Лікарському Товариству Німеччини, Пласту у Німеччині.

А також велика подяка пану професору доктору Миколі Корпану з Лікарні Рудольфінерхаус, м. Відень, Українському Інституту освітньої політики у м. Мюнхен і його керівнику пану Андрію Гайдамасі, шановному голові ОУН (р) пану Олегу Медуниці, Світова Федерація Українських Лікарських Товариств – СФУЛТ і її президенту пану Андрію Базилевичу, родині пані Олени та пана Юрія Петрія, м. Львів, директору приватного музею Ukraine Arms and Armour Collection Gredunov Evgeniy пану Євгену Гредунову, м. Бровари, пану правнику Богдану Черкесу, м. Львів, пану доценту Роман Піняжко з Львівського Національного Медичного Університету ім. Данила Галицького, голові ГО “Підгірці-Шолом” пану Ігору Кавичу, м. Львів, родині пані доктору Наталії Вереш-Хасс та пану доктору Джефу Хасс м. Гамінг, пані Ліліані Пернкопф, туристичному гіду м. Відень

PLAST – Ukrainischer Pfadfinderbund in Österreich

Читайте нас : наш канал в GoogleNews та Facebook сторінка - Новини України