Путін наказав довести чисельність російської армії до 2 млн 389 тисяч осіб. Водночас, як показали невдачі російських військ в Україні, перемогу у війні визначає не кількість солдатів, а їхня якість.
Як пише військовий і дипломатичний оглядач The Telegraph Кон Кафлін, коли Путін розпочав свою “спеціальну військову операцію” в Україні, російські сили значно переважали українські як за чисельністю, так і за технічними можливостями. Незважаючи на це, українцям вдалося не тільки зупинити вторгнення, а й досягти низки важливих перемог. Найзначнішим із цих досягнень стало захоплення частини території самої Росії, що стало першим таким прецедентом після Другої світової війни.
Ба більше, українська армія завдала значних втрат російським військам. За оцінками міністра оборони США Ллойда Остіна, від початку бойових дій російські сили втратили понад 350 000 убитих і поранених.
Втрати Росії справді монументальні, якщо порівнювати з 15 000 загальних смертей колишнього Радянського Союзу під час 10-річної військової кампанії в Афганістані в 1980-х роках – епохи, коли Москва могла призвати новобранців з усіх куточків СРСР.
Тепер же Путін наказав збільшити чисельність російської армії на 180 000 осіб. Це крок, який зробить армію РФ другою за чисельністю у світі після Китаю. В указі Путін наказав збільшити загальну чисельність Збройних сил до 2,38 мільйона осіб.
“Бажання Путіна зробити російську армію другою за чисельністю у світі, схоже, більше нагадує відчай, ніж спробу створити військову наддержаву”, – пише Кафлін у своїй колонці.
Журналіст додав, що бажання Путіна зробити російську армію другою за чисельністю у світі слід розглядати як визнання того, що його армія не досягає своїх цілей.
Приклад росіян на українському фронті підтверджує, що розмір армії не завжди визначає успіх, тоді як здатність створити добре оснащені та підготовлені підрозділи має вирішальне значення.
“Такі деспоти, як Путін, можуть втішати себе тим, що вони мають у своєму розпорядженні одну з найбільших у світі армій. Але в цьому мало користі, якщо вона виявиться неефективною проти меншого, але нескінченно рішучого ворога, такого як Україна”, – підсумував Кафлін.